12 stycznia 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, jednak polski zwyczaj pozwala nam na trwanie w klimacie świąt; śpiewania kolęd i zachowania dekoracji do 2 lutego, czyli Ofiarowania Pańskiego.
 2. Dziś przeżywamy w naszej parafii tzw. Niedzielę Radiową.Gościmy przez cały dzień pracowników Katolickiego Radia Zamość. Dziennikarze nagrywają rozmowy z mieszkańcami naszej parafii, a kazania głosi ks. Sylwester Zwolak, Dyrektor rozgłośni. Ofiarami tacę wspieramy utrzymanie naszej diecezjalnej rozgłośni. Na antenie KRZ transmitowana będzie Msza św. o godz. 12:00. Zwieńczeniem Niedzieli radiowej będzie emisja rozmów nagranych w naszej wspólnocie parafialnej. Audycja będzie wyemitowana na antenie (KRZ 90,1 i 101,2 FM) dzisiaj o godz. 17:05 i powtórzona będzie jutro o 13:10.
 3. Na nowennę do MB Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 16:45.
 4. W piątek, 17 stycznia, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.
 5. Od soboty, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia.
 6. W przyszłą niedzielę, 19 stycznia, przypada dzień imienin Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.
 7. Serdecznie dziękujemy współorganizatorom Panu Wójtowi Gminy Łabunie i członkom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Łabunie oraz aktorom, strażakom, sponsorom, a także wszystkim, którzy włączyli się w Orszak Trzech Króli ulicami naszej miejscowości. Cieszy nas fakt, że w tych jasełkach w drodze, które były okazją do manifestacji naszej wiary i tradycji chrześcijańskich uczestniczyły całe rodziny.
 8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się tydzień temu w wybory do nowej Rady Parafialnej. Głosami Państwa do rady wchodzą – Załącznik.
 9.  „Bóg zapłać” za życzliwe przyjęcie po kolędzie w tym tygodniu, za transport księży i złożone ofiary na kościół i po kolędzie. Ofiary zbierane w czasie wizyty kolędowej przeznaczone będą na remont świątyni. Porządek kolędy na następny tydzień.
 10.  Wyjątkowo za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca będzie tzw. taca gospodarcza. Ofiary będą przeznaczone na inwestycje parafialne.
 11. Serdecznie dziękujemy Panom, którzy włączyli się w prace przy obróbce okien. A pracowali: Pan Krzysztof  Borek (główny wykonawca) z Łabuń Reformy, Panowie: Marian Flak, Wiktor Flak, Paweł Juś, Tomasz Cięciera, Andrzej Kapera z Barchaczowa, z Ruszowa Pan Bogusław Szast, z Bródka Pan Mariusz Halej, z Łabuń Panowie: Kazimierz Bednarczuk, Jan Bednarczuk, Florian Gromek i z Wierzbia Pan Józef Mozoła.
 12. Przy kościele ponadto w tym tygodniu pracowali Panowie: Józef Mozoła, Tomasz Mozoła, Marek Nowosad i Aleksander Kuśmirz. „Bóg zapłać”.
 13.  „Bóg zapłać” także za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 80 zł. Sprzątali: Teresa Gwozda, Danuta Płaza, Zofia Kwarciana, Agata i Bartosz Wójcikowie.
 14. W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy Państwa z rodzin: Mariana Michońskiego, Bernadety Paszt, Marii Wnuk, Henryka Maziarczuka, Grażyny Galek.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Egzorcysty”.