III Niedziela Zwykła, 26 stycznia 2020 r.

 1. Dzisiaj przypada Dzień Islamu, a także Światowy Dzień Trędowatych.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.
 3. Dzisiaj po Sumie zapraszamy nowo wybranych radnych parafialnych na spotkanie organizacyjne. Uroczyste przyrzecznie radni złożą za tydzień podczas Mszy św. o godz.12:00.
 4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we wtorek obchodzić będziemy święto św. Tomasza z Akwinu, a w piątek św. Jana Bosko.
 5. Na nowennę do MB Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 16:45.
 6. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca.
 7. Zapraszamy ministrantów na zbiórkę jak zwykle w sobotę o godz. 10:00.
 8. Za tydzień w niedzielę na Sumie poświęcenie i rozdanie modlitewników dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej, a po Mszy św. ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie informacyjne.
 9. Za tydzień I Niedziela miesiąca po Mszy św. o godz.10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Eucharystii zmiana tajemnic różańcowych i podanie intencji na luty. Za tydzień, 2 lutego, obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji zwane świętem MB Gromnicznej (błog. gromnic). Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Zbiórka ofiar do puszek dla sióstr klauzurowych. Ponadto Pasterz Diecezji JE ks. bp Marian Rojek obchodzi 14. rocznicę święceń biskupich.
 10. Biskup Marian będzie gościł u nas w najbliższy piątek, 31 stycznia na Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych. Zapraszamy wszystkich sympatyków misji dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św., która będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 12:00, a po niej będą animacje misyjne prowadzone przez siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi, konkursy, ognisko…. Zwracamy się także z prośbą do chętnych Pań o upieczenie ciast i przyniesienie ich w piątek do południa na plebanię.
 11. Serdecznie dziękujemy za ofiary na tzw. tacę gospodarczą. Ofiarę w kwocie 6324,50 zł oczywiście przeznaczamy na inwestycje parafialne.
 12. Przy kościele w tym tygodniu pracowali Panowie: Józef Mozoła, Leszek Helman, Sławomir Helman i Kazimierz Bednarczuk. „Bóg zapłać”.
 13.  „Bóg zapłać” także za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 130 zł. Sprzątała Pani Zofia Płaza. Do ofiary dołożyli się Pani Irena Płaza i Pan Edward Bryk.  
 14. W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy Państwa z rodzin: Antoniego Skury, Zofii Typiak, Romana Niedziałkowskiego, Mirosława Kuduka i Krystyny Juszczak.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowe numery „Niedzieli” i „Egzorcysty”.
 16. W tym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Lucyna Magryta z Wólki Łabuńskiej, śp. Andrzej Skwarek z Ruszowa i śp. Antoni Tryl z Wólki Łabuńskiej. Dobry Jezu…