IV Niedziela Zwykła, 2 lutego 2020 r.

 1. Dziś I Niedziela miesiąca po Mszy św. o godz.10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Eucharystii zmiana tajemnic różańcowych i podanie intencji na luty.
 2. Dziś też Święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji zwane świętem MB Gromnicznej (błog. gromnic). Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Zbiórka ofiar do puszek dla sióstr klauzurowych. Ponadto Pasterz Diecezji JE ks. bp Marian Rojek obchodzi dzisiaj 14. rocznicę święceń biskupich.
 3. Dzisiaj na Sumie uroczyste przyrzeczenie złożą nowi radni parafialni.
 4. Jutro (3 lutego) wspomnienie Św. Błażeja; patrona chorób gardła.
 5. Na Nowennę do św. Antoniego zapraszamy we wtorek na godz. 16:30. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16:45.
 6. W środę (5 lutego) wspomnienie św. Agaty, patronki „Amazonek”. Po Mszach św. błogosławimy chleb, sól i wodę. We wspomnienie swojej patronki Zamojskie Stowarzyszenie „Amazonek” zaprasza na Mszę św. do kościoła pw. św. Michała Archanioła w Zamościu na godz. 11.00. Będą to również obchody Diecezjalnego Dnia Chorych.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek Miesiąca. W piątek Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7:00, 15:00 i 17:00, w kaplicy w Majdanie Ruszowskim o godz. 16:00. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom (szczególnie tym z kl. 4 SP przed Komunią Rocznicową, kandydatom do sakramentu bierzmowania) o comiesięcznej spowiedzi św. i uczestnictwie we Mszy św. wynagradzającej w I Piątek. Pamiętajmy też o dawaniu dobrego przykładu dzieciom. Chorych w domach będziemy odwiedzać od godz. 9:00.
 8. Zapraszamy ministrantów na zbiórkę jak zwykle w sobotę o godz. 10:00.
 9. Prowadzimy nabór do scholi dziecięcej. Chętne i uzdolnione wokalnie dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do kościoła w przyszłą sobotę po Mszy wieczornej na pierwszą próbę. 
 10. W przyszłą niedzielę po Sumie swoje spotkanie formacyjne będą mieli kandydaci do bierzmowania.
 11. Z racji tego, że za tydzień będzie II Niedziela Miesiąca taca będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.
 12. W ostatni piątek w naszym kościele odbyło się Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. W spotkaniu z Pasterzem uczestniczyło 260 osób. Serdeczne „Bóg zapłać” za pomoc przy organizacji tego wydarzenia Paniom Joannie Molas, Marii Mozole i Ewie Mulawie oraz Małgosi Mozole, a także Panom Kazimierzowi Bednarczukowi, Józefowi Mozole, Kazimierzowi Szali, Bogusławowi Szastowi, Mariuszowi Braneckiemu, Leszkowi Helmanowi, Sławomirowi Helmanowi i Adamowi Kniaziowi. Dziękujemy również wszystkim, którzy przynieśli ciasto dla uczestników spotkania oraz Wiktorii za relację fotograficzną spotkania i innych wydarzeń z naszej parafii.
 13. Warto podkreślić, że dzieci z naszej parafii podczas kolędowania zebrały 3 tys. zł na rzecz swoich rówieśników w krajach misyjnych. Bardzo dziękuję „małym misjonarzom”, ich rodzicom, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie oraz wszystkim, którzy wrzucili datki na cele misyjne.
 14. W imieniu Dzieł Misyjnych dziękuję również Pani Wiktorii za ofiarę 100 zł na misje. 
 15. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 120 zł. Sprzątały Panie: Teresa Niedziałkowska, Anna Kuduk, Regina Kuduk, Nina Typiak i Barbara i Karolina Skura.
 16. W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy Państwa z rodzin: Janusza Magdziaka, Tomasza Bryka, Jadwigi Mulawy, Kazimierza Haika i Barbary Skrętuły.  
 17. Proszono nas, aby podać informację o bezpłatnych badaniach wzroku 4 lutego w Ośrodku Zdrowia w Łabuniach oraz bezpłatnej mammografii 14 lutego. Szczegóły na plakatach, które są na tablicy ogłoszeń. 
 18. W zakrystii można nabyć nowe numery „Niedzieli” i „Egzorcysty”.