VII Niedzieli Zwykłej, 23 lutego 2020 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniamy wszystkich dotkniętych nałogiem alkoholizmu oraz ich rodziny.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
 3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia. Do postu ilościowego zobowiązane są osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18.rok życia,
  aż do rozpoczęcia 60. Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty.
 4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
 5. Nowenna do MBNP jak zawsze w środę o godz. 16:45.
 6. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzież o 15:00, a starszych o godz. 16:30, a w niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o 10:00. Droga Krzyżowa w kościele w Majdanie Ruszowskim o godz. 16:00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy
  „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”
 7. Msze św. zbiorowe w I soboty miesiąca o godz. 8:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji do wspólnej modlitwy.
 8. Spotkanie młodzieżowej Wspólnoty Galilea w piątek po Mszy św. wieczorowej.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 8:30 wyjazd ministrantów do Szczebrzeszyna na Diecezjalny Turniej w Tenisie Stołowym LSO. W tym dniu zbiórki dla ministrantów nie będzie. Za tydzień w niedzielę o godz. 12:00 odbędzie się wręczenie nagród ministrantom, którzy zdobyli najwięcej punktów.
 10. Na próbę scholi dzieci zapraszamy w sobotę po Mszy św. wieczorowej.
 11. Za tydzień I niedziela Wielkiego Postu i I Niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz.10:00 do 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych i podanie intencji na marzec.
 12. W tym tygodniu przy drzewie pracowali Panowie z Łabuń: Jan Bednarczuk, Kazimierz Bednarczuk, Tomasz Nicpoń, Tomasz Mulawa, Marek Nowosad, Tadeusz Balicki, Mieczysław Pakos, Michał Hubala i Mirosław Policha, Roman Kniaź z Wólki Łabuńskiej, Bogusław Szast. Serdeczne „Bóg zapłać”.
 13. Do pracy przy korowaniu drzewa zapraszamy na poniedziałek 8:30 z ośnikami lub łopatami mieszkańców z Wólki Łabuńskiej.
 14. Dziękujemy Panu Wiesławowi Gęborysowi z Kolonii Ruszów za profesjonalne usługi hydrauliczne. Serdecznie dziękujemy także Panom Józefowi Mozole, Kazimierzowi Bednarczukowi i Leszkowi Hamelmanowi za wykonanie profesjonalnych wentylacji z nawiewami w salkach w piwnicy pod plebanią.
 15. Dziękujemy także za ofiarowane drzewo i dary na kuchnię.
 16.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę – 110 zł. Sprzątały Panie: Justyna Kostrubiec, Małgorzata Antosiewicz, Dorota Płaza i Barbara Pawliszak. Do ofiary dołożył się Pan Jerzy Zwolan.
 17. W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy Państwa z rodzin: Bogumiły Haik, Anny Swaczyny, Zbigniewa Skwarka, Marka Machety i Tadeusza Szarafina.
 18. Do końca miesiąca przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd do Warszawy w dniu 7 czerwca br. na uroczystości beatyfikacyjne sł. Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
 19. 5 marca (w przyszły czwartek) w Domu Kultury o godz.18:00 odbędzie sie pierwsze spotkanie organizacyjne osób, które chcą zaangażować się czynnie w tegoroczne Misterium Paschalne. Gorąco zachęcamy do włączenia się w to piękne dzieło i zapraszamy na spotkanie.
 20. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi z Łabuń zapraszają młodzież na rekolekcje. Dla licealistów odbędą się od 13-15 marca br. a dla młodzieży w wieku od 13 do 15 lat od 6-8 marca. Koszt rekolekcji 80 zł od osoby. Zapisy u ks. Krzysztofa.
 21. Wspólnota Galilea zaprasza mężczyzn na Kurs „Jakub”. Spotkania będą od 20 do 22 marca w Dom Pielgrzyma w Tomaszów Lub. Szczegóły na stronie internetowej www.zamosc.galilea.pl.
 22. Zachęcamy, aby przekazać 1% podatku na Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. Ulotki ze szczegółami w przedsionku.
 23. W zakrystii można nabyć nowe numery „Niedzieli” i „Egzorcysty”.
 24. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Helena Byczek z Ruszowa. Dobry Jezu…