I Niedziela Wielkiego Postu, 1 marca 2020 r.

 1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu i I Niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz.10:00 do 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Gorzkie Żale i zmiana tajemnic różańcowych i podanie intencji na marzec. Dzisiaj przypada także Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 2. We wtorek Nowenna do św. Antoniego o godz. 16:30. Nowenna do MBNP jak zawsze w środę o godz. 16:45. W środę, 4 marca, święto św. Kazimierza, Królewicza.
 3. Zachęcamy do wspólnotowego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątki o godz. 15:00, dla starszych o godz. 16.30., w Majdanie Ruszowskim godz. 16.00, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 10:00. Przypominamy, że za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Parafialne rekolekcje wielkopostne będą od III Niedzieli.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W czwartek po Mszy św.
  o godz. 17:00 zapraszamy do modlitwy w intencji kapłanów. W piątek Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7:00, popołudniu Msze św. będą po Drodze Krzyżowej dla dzieci i młodzieży (początek godz. 15:00) i po Drodze Krzyżowej dla dorosłych (16:30). W kaplicy w Majdanie Ruszowskim Msza św. będzie także po Drodze Krzyżowej o godz. 16:00. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o comiesięcznej spowiedzi św. i uczestnictwie we Mszy św. wynagradzającej w I Piątek. Chorych w domach będziemy odwiedzać od godz. 9:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji na Msze św. zbiorowe w I soboty miesiąca o godz. 8:00.
 5. Dziś po Sumie wręczenie nagród ministrantom, którzy zdobyli najwięcej punktów. W minionym kwartale najwięcej punktów za posługę przy ołtarzu zdobył Miłosz Słupski, II był Szymon Sawka, III Igor Mazurek, a IV miejsce zajął Krzysztof Burdzy. Gratulujemy. Podczas wczorajszego Diecezjalnego Turnieju w Tenisie Stołowym wśród kapłanów II miejsce zajął ks. Krzysztof Augustynek, nasz wikariusz, natomiast I miejsce zajął nasz proboszcz, ks. Andrzej Łuszcz.
 6. W piątek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na potkanie młodzieżowej Wspólnoty Galilea.
 7. Ministrantów na zbiórkę zapraszamy w sobotę o 10:00. Próba scholi także w sobotę, po Mszy św. wieczorowej.
 8. Za tydzień – II niedziela Wielkiego Postu – w Kościele w Polsce jest przeżywana, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane za tydzień do puszek będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje parafialne. W tym tygodniu parafia zapłaciła 35 tys. za projekt odnowy cel i podłogowego ogrzewania kościoła.
 9. Za tydzień po Sumie odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców i dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Zapraszamy.
 10. Serdecznie dziękujemy Państwu Braneckim za obiad dla pracowników. Dziękujemy także Paniom za posiłki na plebanii i prace porządkowe. Dziękujemy również Panom za ogrom prac w tym tygodniu. Pracowali: Kazimierz Bednarczuk z Łabuń, Józef Mozoła z Wierzbia, Leszek Helman i Tomasz Cięciera z Barchaczowa. Dziękujemy także za ciężką pracę przy korowaniu drzew. Pracowali Panowie: Marek Skiba i Jan Batalia oraz Roman Kniaź z Wólki Łabuńskiej. Dziękujemy Panu radnemu parafialnemu Romanowi Kniaziowi za czuwanie nad projektem remontu.
 11.  „Bóg zapłać” Pani Helenie za ofiarę (100 zł) na Caritas i Panu Marianowi za ofiarę (100 zł) na misje.
 12. Dziękujemy Pani Ewie Mulawie oraz Panom Adamowi Kniaziowi i Janowi Bednarczukowi za dekorację wielkopostną.
 13.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę – 100 zł. Sprzątali Panowie: Tadeusz Szarafin, Marian Szarafin, Janusz Swaczyna, Zbigniew, Janusz i Konrad Skwarkowie. Do ofiary dołożyły się Panie Jadwiga Haik i Sylwia Bondyra.
 14. W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy Państwa z rodzin: Marii Maziarczuk, Jerzego Piotrowicza, Mirosława Bryka, Stanisława Juśki i Andrzeja Krukowskiego.
 15. Na sobotę na 8:30 do sadzenia drzewek przy plebanii zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania.
 16. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:
  Mateusz Skiba, par. pw. św. Jana Nepomucena we Frampolu i Magdalena Efler, par. tut. Zapowiedź I.
  Kamil Stadnik, par. Trójcy Świętej w Komarowie i Kinga Kołodziejczyk, par. tut. Zapowiedź I.
 17. 5 marca (w najbliższy czwartek) w Domu Kultury o godz.18:00 odbędzie sie pierwsze spotkanie organizacyjne osób, które chcą zaangażować się czynnie w tegoroczne Misterium Paschalne. Gorąco zachęcamy do włączenia się w to piękne dzieło i zapraszamy na spotkanie.
 18. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi z Łabuń zapraszają młodzież na rekolekcje. Dla licealistów odbędą się od 13-15 marca br. a dla młodzieży w wieku od 13 do 15 lat od 6-8 marca. Koszt rekolekcji 80 zł od osoby. Zapisy u ks. Krzysztofa
 19. Wspólnota Galilea zaprasza mężczyzn na Kurs „Jakub”. Spotkania będą od 20 do 22 marca w Dom Pielgrzyma w Tomaszów Lub. Szczegóły na stronie internetowej www.zamosc.galilea.pl.
 20. Zachęcamy, aby przekazać 1% podatku na Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. Ulotki ze szczegółami w przedsionku.
 21. W zakrystii można nabyć nowe numery „Niedzieli” i „Egzorcysty”.
 22. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Hieronim Semczuk z Barchaczowa, śp. Stanisław Szeląg z Łabuniek Pierwszych, śp. Krystyna Bodys z Łabuniek, której pogrzeb będzie dzisiaj (niedziela, 1 marca) o godz. 15:00, śp. Stanisław Bosiak z Wólki Łabuńskiej, którego pogrzeb będzie jutro (poniedziałek, 2 marca) o godz. 14:00 oraz śp. Walerian Burdzy z Łabuniek, którego Msza pogrzebowa będzie także jutro (poniedziałek, 2 marca) o godz. 15:30. Dobry Jezu…