Papież Franciszek prosi wszystkich, aby 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 12:00 w łączności z całym Kościołem odmówić Anioł Pański, Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Następnie odmawiamy modlitwę:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.
Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.
Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen
Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Natomiast w piątek (27 marca) Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa Miastu i Światu (Urbi et Orbi) połączonego z odpustem zupełnym.

Zobacz więcej: https://pl.aleteia.org/2020/03/23/wazne-papiez-niech-caly-chrzescijanski-swiat-odmowi-ojcze-nasz-o-tej-samej-godzinie/.