Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 12 kwietnia 2020 r.

  1. Msze św. dzisiaj o 6:00, 10:00,  12:00 i 16:00. Nie ma Mszy o godz. 8:00. Dzisiaj na naszym parafialnym profilu Facebookowym transmitować będziemy Eucharystię o godz. 6:00 i 12:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Sumie głosząc Zmartwychwstanie Chrystusa będzie błogosławieństwo parafii Najświętszym Sakramentem. Prośmy w tym czasie Boga o miłosierdzie dla świata i zatrzymanie epidemii, o zdrowie dla chorych, o wytrwałość dla tych, którzy się nimi opiekują, o siły dla seniorów, o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin, a dla zmarłych o wieczny odpoczynek.

2.       Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Trwamy w Oktawie Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa. W najbliższy piątek, z racji Oktawy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.      We wtorek Nowenna do św. Antoniego (przed odpustem) a w środę Nowenna do MBNP.

4.       Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego.

5.       Przypominam, że wobec obowiązujących rozporządzeń w liturgii może uczestniczyć bezpośrednio, oprócz pełniących posługę, jedynie 5 osób. Jednak kościół jest dostępny na prywatna modlitwę z zachowaniem liczby osób, jaka jest wymagana przez znane nam przepisy. Korzystajmy z transmisji w środkach masowego przekazu.

6.       Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będzie 4 października br.  

7.       Kancelaria parafialna czynna od godz. 17. Ograniczmy jednak załatwianie spraw do najpilniejszych.

8.       W przedsionku kościoła Można jeszcze nabyć „Paschaliki” i baranki czekoladowe. Uzyskane ze sprzedaży ofiary zostaną przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas.

9.       „Bóg zapłać” za ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego – 200 zł od dwóch Kół Różańcowych z Barchaczowa, 200 zł od Koła Różańcowego z Bródka, 150 zł od Koła Różańcowego z Łabuń Reformy i 100 zł od Koła Różańcowego z Łabuń Pani Reginy Pilipczuk, 100 zł od Koła Różańcowego z Łabuniek Pierwszych oraz ofiara bezimienna w kwocie 100 zł.

10.  Serdecznie dziękuję za dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Pracowali Rodzina Państwa Mulawów Ewa, Olga i Piotr, Panowie Adam Kniaź, Krzysztof Iwankow i Dawid Chołody.

11.  Z całego serca serdecznie dziękuję za ciepłe posiłki dostarczane codziennie pod plebanię. Dziękuję także za dary na kuchnię i piękne świąteczne stroiki. Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi.

12.  Bogu niech będą dzięki ksiądz Krzysztof już wyszedł ze szpitala i przebywa na rekonwalescencji w domu rodzinnym. Serdecznie dziękuje za modlitwę i pozdrawia.

Z modlitewną pamięcią
Wasz Proboszcz