Niedziela Miłosierdzia Bożego, 19  kwietnia 2020 r.

1.       Dziś kończy się oktawa Zmartwychwstania a wchodzimy w okres wielkanocny, który zwieńczy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2.       Proszę, abyśmy czasie epidemii i pewnych ograniczeń łączyli się w modlitwie, tworząc Wspólnotę wiary. Zachęcam do tego, abyśmy w naszych domowych Kościołach, szczególnie w Tygodniu Miłosierdzia modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Nie zapominajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., z tego nas nikt nie zwalnia, korzystajmy z transmisji Mszy św. w środkach masowego przekazu, przyjmujmy Komunię św. duchowo. Dzisiaj na naszym parafialnym profilu Facebookowym transmitować będziemy Eucharystię o godz. 10:00 i 12:00.

3.       We wtorek zapraszam na Nowennę do św. Antoniego a w środę Nowennę do MBNP – o godz. 17:45.

4.       W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

5.       W sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

6.       Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. Zachęcam do częstego sięgania po Słowo Boże. Czym się karmimy, tym żyjemy.

7.       W przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji kierowców.

8.       Od jutra (20 kwietnia) nastąpi zmiana obowiązujących rozporządzeń rządowych
i we Mszach św., nabożeństwach i pogrzebach, jednorazowo będzie mogło uczestniczyć do 20 osób. Zajmując miejsca w ławkach zachowujemy bezpieczne odstępy między sobą. W przestrzeni kościoła także obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką lub szalikiem. Odsłaniamy usta tylko na przyjęcie Komunii św.

9.       Przypominam, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będzie 4 października br. Kancelaria parafialna w dni powszednie czynna od godz. 17. Ograniczmy jednak załatwianie spraw do najpilniejszych.

10.   Rozpoczęliśmy generalny remont cel przykościelnych. Z całego serca dziękuję osobom sprzątającym cele.

11.           W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Gradziuk z Wierzbia i śp. Henryk Turczyn z Łabuniek . Dobry Jezu…

12.           Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecajmy siebie, nasze rodziny, służby medyczne, wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Szczególnie prośmy o zdrowie dla wszystkich zakażonych koronawirusem. Matko Boża Szkaplerzna – Wstawiaj się za nami! Uzdrowienie chorych – Módl się za nami! Św. Dominiku – Módl się za nami! Św. Antoni – Módl się za nami.

Błogosławionej niedzieli.

Z modlitewną pamięcią
Wasz Proboszcz