III Niedziela Wielkanocna, 26 kwietnia 2020 r.

1.       Dziś obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcam do częstego sięgania po Słowo Boże.

2.       Dziś też z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

3.       Dzisiaj na naszym parafialnym profilu Facebookowym transmitować będziemy Eucharystię o godz. 10:00 i 12:00.

4.       We wtorek zapraszam na Nowennę do św. Antoniego a w środę Nowennę do MBNP – o godz. 17:45.

5.       W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

6.       W czwartek, 30 kwietnia, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.

7.       W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

8.       Najbliższy piątek to Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. o 7, 16, i 18, Spowiedź św. 20 min. przed Mszą. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

9.       3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja.

W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz.10:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Eucharystii zmiana tajemnic różańcowych i podanie intencji na maj. Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy św. w Majdanie.

10.  Kancelaria parafialna w dni powszednie czynna od godz. 17. Ograniczmy jednak załatwianie spraw do najpilniejszych.

11.  Serdecznie dziękuję za bezimienne ofiary na utrzymanie kościoła w kwotach, 200, 100 i 50 zł.

12.  Serdeczne „Bóg zapłać” za dary na kuchnię plebanii.

13.  Z całego serca dziękuję super zgranej ekipie pracującej w tym tygodniu przy porządkowaniu cel, kaplicy oraz plebanii. Niech Dobry Bóg wszystkim pracującym błogosławi i darzy łaską zdrowia.

14.  Dziękuję także członkom Wspólnoty „Galilea” za pracę włożoną na rzecz parafii.

15.  Po miesięcznej przerwie wracamy do sprzątania kościoła. Na sobotę na godz. 8:30 zapraszam Państwa z rodzin: Teresy Konopki Danuty Wiater, Jana Wichrowskiego, Ewy Byczek i Gabriela Dudka.

16.  Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Kamil Dzięgiel, par. Świętej Trójcy w Komarowie i Justyna Kinga Branecka, par. tut. Zapowiedź I.

Dariusz Michoński, par. tut. i Patrycja Bojar, par. WNMP w Starym Zamościu.
Zapowiedź I.

Michał Derkacz, par. tut. i Aleksandra Wronowska, par. MB Częstochowskiej
w Grabniku. Zapowiedź I.

17.           W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Brzyski z Barchaczowa i śp. Czesława Jędruszko, pochodząca z Mocówki, pochowana w Kanadzie. Dobry Jezu…

18.           Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecajmy siebie, nasze rodziny, służby medyczne, wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Cieszymy się, że po rekonwalescencji wrócił do nas ks. Krzysztof. Szczególnie prośmy o zdrowie dla wszystkich zakażonych koronawirusem. Matko Boża Szkaplerzna – Wstawiaj się za nami! Uzdrowienie chorych – Módl się za nami! Św. Dominiku – Módl się za nami! Św. Antoni – Módl się za nami!

Dobrego tygodnia!

Z modlitewną pamięcią

Wasz Proboszcz