IV Niedziela Wielkanocna,

3 maja 2020 r.

1.     Dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza, przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się również Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.

2.     Dzisiaj na naszym parafialnym profilu Facebookowym transmitować będziemy Eucharystię o godz. 10:00 i 12:00.

3.     W naszym kościele Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00 a przed Mszą św. o godz. 18:40,
a w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00. Zachęcam także do śpiewu Litanii Loretańska do Najświętszej Maryi Panny także przy figurach, krzyżach, kapliczkach i w domach.

4.     We wtorek zapraszam na Nowennę do św. Antoniego a w środę Nowennę do MBNP – o godz. 17:45.

5.     W piątek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6.     W najbliższą sobotę, 9 maja, w Katedrze o godz. 10.00 święcenia diakonatu.

7.     Za tydzień druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na inwestycje parafialne z przeznaczeniem na cela remontowe. Ofiarę można przekazać również przelewem. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii.

8.     Serdeczne „Bóg zapłać” za dary na kuchnię plebanii.

9.     Z całego serca dziękuję parafianom, którzy włączyli się czynnie w tym tygodniu przy remontowaniu cel oraz plebanii. Niech Dobry Bóg im wszystkim błogosławi i darzy łaską zdrowia.

10.  Na wtorek na godz. 9. zapraszam chętnych do pomocy przy pracach. Potrzebne będą większe młotki do kruszenia i równania gruzu przy parkingu oraz piły motorowe do przecinania desek.

11.  Serdecznie dziękuję za bezimienne ofiary na utrzymanie kościoła 400 zł (z ulicy Szkolnej) oraz 100 i 50 zł.

12.  Bóg zapłać” także za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 130 zł. Sprzątali Państwo: Teresa i Krzysztof Konopkowie, Sandra, Danuta i Piotr Wiaterowie, Pan Gabriel Dudek. Do ofiary dołożyła się Pani Lucyna Wiater. 

13.  W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy Państwa z rodzin: Beaty Jarzębskiej, Edyty Juszczak, Agaty Antoniewicz, Marcina Gęśli i Haliny Lachawiec.

14.  Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Kamil Dzięgiel, par. Świętej Trójcy w Komarowie i Justyna Kinga Branecka, par. tut. Zapowiedź II.

Dariusz Michoński, par. tut. i Patrycja Bojar, par. WNMP w Starym Zamościu.
Zapowiedź II.

Michał Derkacz, par. tut. i Aleksandra Wronowska, par. MB Częstochowskiej
w Grabniku. Zapowiedź II.

15.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowe numery „Niedzieli”.

16.           W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Czesława Malicka z Barchaczowa i śp. Jan Pilip z Ruszowa, którego pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek, 4 maja o godz. 14:00. Dobry Jezu…

17.           Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecajmy siebie, nasze rodziny, służby medyczne, wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Szczególnie prośmy o zdrowie dla wszystkich zakażonych koronawirusem. Matko Boża Szkaplerzna – Wstawiaj się za nami! Uzdrowienie chorych – Módl się za nami! Św. Dominiku – Módl się za nami! Św. Antoni – Módl się za nami!

Dobrego tygodnia!

Z modlitewną pamięcią

Wasz Proboszcz