V Niedziela Wielkanocna, 10 maja 2020 r.

1.     Dziś druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na inwestycje parafialne z przeznaczeniem na cela remontowe. Ofiarę można przekazać również przelewem. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii.

2.     Dzisiaj na naszym parafialnym profilu Facebookowym transmitować będziemy Eucharystię o godz. 10:00 i 12:00.

3.     W naszym kościele Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00 a przed Mszą św. o godz. 18:40,
a w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00. Zachęcam także do śpiewu Litanii Loretańska do Najświętszej Maryi Panny także przy figurach, krzyżach, kapliczkach i w domach.

4.     We wtorek zapraszam na Nowennę do św. Antoniego a w środę Nowennę do MBNP – o godz. 17:45.

5.     W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską.

6.     Papież Franciszek zachęca, aby czwartek, 14 maja uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

7.     W czwartek w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Macieja Apostoła a sobotę św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski.

8.     Dziękuję członkom Wspólnoty „Galilea” za pracę porządkowe.  

9.     Z całego serca dziękuję Panu Mirosławowi Juszczakowi za prace tartaczne oraz wszystkim, którzy włączyli się czynnie w tym tygodniu w prace na rzecz parafii. Przy malowaniu dachu pracowali Bogusław Szast, Mariusz Branecki, Piotr Tutka, Grzegorz Kapera i Piotr Waga. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi i darzy łaską zdrowia.

10.  W tym tygodniu w ramach generalnego remontu będzie już zalewany wieniec wzmacniający nasze cele i galerie.

11.  Na wtorek na godz. 9. zapraszam chętnych do prac porządkowych przy parkingu. Zapraszam także Panie z ul. Kościelnej do opieki nad kwiatami przed ogrodzeniem parkingu od strony ul. Krótkiej.

12.  Przypominam o segregowaniu śmieci na cmentarzu i w miarę możności zabieranie ich do swoich przydomowych pojemników. Faktura na 2500 zł jest dość dużym wydatkiem w tej sytuacji finansowej parafii.

13.  Serdecznie dziękuję za bezimienne ofiary na utrzymanie kościoła w kwotach: 200 zł (z ul. Kościelnej), dwie po 100 i dwie po 50 zł oraz od rodziny Państwa Anny i Romana Kaniów 50 zł.

14.  Bóg zapłać” także za sprzątanie kościoła, piękne kwiaty i złożoną przy tej okazji ofiarę – 100 zł. Sprzątali Państwo: Beata Zarębska, Halina Lachawiec, Edyta Juszczak, Grażyna i Mateusz Antoniewiczowie.

15.  W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy Państwa z rodzin: Stanisława Piotra, Marii Jastrzębskich, Ryszarda Hłobiła i Stanisława Dębkowskiego.

16.  Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Tomasz Wieprzec, z par. tut i Dominka Adamczuk, par. św. Leonarda w Tyszowcach. Zapowiedź I.

17.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowe numery „Niedzieli”.

18.           Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecajmy siebie, nasze rodziny, służby medyczne, wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Szczególnie prośmy o zdrowie dla wszystkich zakażonych koronawirusem. Matko Boża Szkaplerzna – Wstawiaj się za nami! Uzdrowienie chorych – Módl się za nami! Św. Dominiku – Módl się za nami! Św. Antoni – Módl się za nami!

Dobrego tygodnia!

Z modlitewną pamięcią

Wasz Proboszcz