VI Niedziela Wielkanocna, 17 maja 2020 r.

1.     Dzisiaj na naszym parafialnym profilu Facebookowym transmitować będziemy Eucharystię o godz. 10:00 i 12:00.

2.     Trwa miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwa odprawiane są codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00 a przed Mszą św. o godz. 18:40,
a w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00. Cieszę się, że śpiewana jest Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny przy figurach, krzyżach, kapliczkach i w domach.

3.     We wtorek zapraszam na Nowennę do św. Antoniego a w środę Nowennę do MBNP – o godz. 17:45. W piątek zaczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

4.     Rozpoczynamy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, tzw. Dni Krzyżowe. Modlić się będziemy o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy podczas poświęcenia pól: w czwartek o 19:00 w Wierzbiu, o 19:30 Kolonii Ruszów, w piątek o 19:00 w Ruszowie, o 19:30 w Wólce Łabuńskiej, w sobotę o 16:00 w Mocówce i Barchaczowie.

5.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za dwa tygodnie w Uroczystość Zesłania Ducha nasz parafialny odpust.

6.     Serdecznie dziękuję paniom za dary na kuchnię i przygotowanie posiłków. Dziękuję także Paniom Alinie, Ewie, Zofii i Marii za pielęgnację kwiatów oraz Państwu Drążkom z Łabuniek I za  piękne wózki z drewna na kwiaty.

7.     Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy włączyli się czynnie w tym tygodniu w prace na rzecz parafii. A pracowali: Państwo Maria i Józef Mozołowie, Kazimierz Bednarczuk, Kazimierz Szala, Michał Hubala, Marek Nowosad, Antoni Skura, Mirosław Policha a także ks. wikariusz. Dziękuję także Panu Wiesławowi Gęborysowi za naprawę pieca oraz tym, którzy pracowali przy malowaniu dachu, Panom Bogusławowi Szastowi, Piotrowi Wadze, Piotrowi Rypinie, Mariuszowi Halejowi. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi i darzy łaską zdrowia.

8.     W tym tygodniu w ramach generalnego remontu przy celach prowadzone były już odwierty pod pompy ciepła i zalewany wieniec.

9.     Na wtorek na godz. 9. zapraszam chętnych do prac porządkowych.

10.   „Bóg zapłać” za ofiary składane w poprzednią niedzielę na tacę. Kwota (619 zł zebrana w Majdanie i 3535 zł w Łabuniach) przeznaczona będzie na inwestycje parafialne z przeznaczeniem na cela remontowe. Pamiętajmy, że ofiarę można przekazać również przelewem. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii.

11.  Serdecznie dziękuję za ofiary na utrzymanie kościoła w kwotach: 200 zł (bezimienna), 200 zł od Państwa Kuśmirzów z Łabuń oraz 200 zł wpłacił Pan Jan Kolaja z Łabuniek oraz 70 zł rodzina Wiatrów i 50 zł (bezimienna).  

12.  Bóg zapłać” także za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 80 zł. Sprzątali Państwo: Maria, Stanisław, Kamil Jastrzębscy, Monika i Miłosz Dębkowscy. Do ofiary dołożyła się Pani Jadwiga Dębkowska.

13.  W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy Państwa z rodzin: Danuty Chałas, Beaty Adamczuk, Marii Bryk, Łucji Wdowiak i Stanisława Mazura.

14.  Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Tomasz Wieprzec, z par. tut i Dominka Adamczuk, par. św. Leonarda w Tyszowcach. Zapowiedź II.

15.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowe numery „Niedzieli”.

16.  Z naszej wspólnoty w ubiegłym tygodniu odszedł śp. Wiesław Ziółkowski z Łabuń Reformy, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12:00. Dobry Jezu…

17.           Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecajmy siebie, nasze rodziny, służby medyczne, wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Szczególnie prośmy o zdrowie dla wszystkich zakażonych koronawirusem. Matko Boża Szkaplerzna – Wstawiaj się za nami! Uzdrowienie chorych – Módl się za nami! Św. Dominiku – Módl się za nami! Św. Antoni – Módl się za nami!

Dobrego tygodnia!

Z modlitewną pamięcią

Wasz Proboszcz