VII Niedziela Wielkanocna, 24 maja 2020 r.

1.     Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś taca na budownictwo sakralne.

2.     Na naszym parafialnym profilu Facebookowym transmitować będziemy Eucharystię o godz. 10:00 i 12:00.

3.     Przed nami ostatni tydzień maja. W kościele nabożeństwa odprawiane są codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00 a przed Mszą św. o godz. 18:40,a w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00.

4.     We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. We wtorek zapraszam na Nowennę do św. Antoniego a w środę Nowennę do MBNP – o godz. 17:45. Twa też nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

5.     Podczas poświęcenia pól: we wtorek o godz. 19:00 w Dąbrowie, o godz. 19:30 w Łabuniach Reformie, w środę o godz. 19:00 w Bródku, o godz. 19:30 w Majdanie Ruszowskim, w piątek o godz. 19:00 w Łabuńkach a o godz. 19:30 w Łabuniach przy ul. Górnej modlić się będziemy o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy. Dziękuję za obecność, modlitwę i ofiary składane podczas poświecenia pól w ubiegłym tygodniu.

6.     W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha. Kończy się okres wielkanocny W naszej parafii odpust. Zachęcam do duchowego przygotowania się do tego wydarzenia. Spowiedź św. każdego dnia 15 minut przed Mszą św. Sumie odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Sylwester Zwolak – dyrektor WDO i KRZ. Zachęcam do uczestnictwa w tych uroczystościach. Można zachowując bezpieczna odległość uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła.

7.     Msza św. na cmentarzu w święto NMP Matki Kościoła (1 czerwca) o godz. 17:00. Robiąc porządki na grobach najbliższych, pamiętajmy o segregacji śmieci i w miarę możliwości zabierajmy to, co pozostanie, aby nie generować dodatkowych kosztów za wywóz śmieci z cmentarza. W tym tygodniu ponownie dostaliśmy rachunek na kwotę 2 tys. zł.

8.     Serdecznie dziękuję kochanym parafianom, którzy pod egidą Pani Elżbiety Welcz  pracowali wczoraj przy powstawaniu pięknego ogrodu pod plebanią tuż za grotą. Po Mszy św. zapraszam, aby zobaczyć to dzieło.

9.     Dziękuję członkom Wspólnoty „Galilea” za pracę na rzecz parafii.

10.   Z całego serca dziękuję za pracę pod kierownictwem Pana Gustawa Nowosada przy tarasie. Dziękuję Panu Mariuszowi Słupskiemu za założenie nawodnienia wszystkich roślin. Dziękuję Panom, którzy pracowali przy malowania dachu i budynku gospodarczego, brukowaniu chodniczków, szczególnie Panom Józefowi Mozole i Kazimierzowi Bednarczukowi. Niech Dobry Bóg wszystkim zaangażowanym błogosławi.

11.  Na wtorek na godz. 9 zapraszam chętnych do prac. Potrzebne będą cięgniki, szufle lub łopaty.

12.  Serdecznie dziękuję za ofiary na utrzymanie kościoła w kwotach: 1000 zł z ul. Armii Krajowej, ofiary bezimienne w kwotach 500 zł i 200 zł oraz 150 zł od Pani Zofii Pakos z ul. Ogrodowej. Pamiętajmy, że ofiarę można przekazać również przelewem. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii. Ze sprzedaży złomu uzyskaliśmy 652 zł.

13.  Bóg zapłać” także za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 180 zł. Sprzątały Panie: Łucja Wdowiak, Maria Bryk i Joanna Mazur. Do ofiary dołożyli się Pani Pelagia Sołoducha Pelagia i Pan Lucjan Płaza.

14.  W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy Państwa z rodzin: Teresy Wiater, Henryki Bezpałko, Małgorzaty Sołoduchy, Iwony Zdulskiej oraz Doroty Płazy.

15.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowe numery „Niedzieli”.

16.           Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecajmy siebie, nasze rodziny, służby medyczne, wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Szczególnie prośmy o zdrowie dla wszystkich zakażonych koronawirusem. Matko Boża Szkaplerzna – Wstawiaj się za nami! Uzdrowienie chorych – Módl się za nami! Św. Dominiku – Módl się za nami! Św. Antoni – Módl się za nami!

Dobrego tygodnia!

Z modlitewną pamięcią

Wasz Proboszcz