31 maja 2020 r.

1.     Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii odpust. Sumie odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Sylwester Zwolak – dyrektor WDO i KRZ.

2.     Jutro w święto NMP Matki Kościoła (1 czerwca) Mszę św. za naszych drogich zmarłych odprawimy na cmentarzu o godz. 17:00.

3.     Taca z odpustu na remont cel i kościoła, zaś jutrzejsza na utrzymanie naszego cmentarza.

4.     Jutro rozpoczynamy czerwiec – miesiąc czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele nabożeństwa odprawiane będą codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00. Jutro także Dzień Dziecka, pamiętajmy o modlitwie za dzieci.

5.     We wtorek zapraszam na Nowennę do św. Antoniego a w środę Nowennę do MBNP – o godz. 17:45.

6.     W czwartek, 4 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

7.     W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Chorych i starszych, którzy pragną skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św. w I Piątek w domach, proszę zgłosić w zakrystii.

8.     W najbliższą sobotę, 6 czerwca, w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu.

9.     W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

10.  W związku z wieloma prośbami Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będzie 28 czerwca i 4 października. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci z kl. 3 będzie w najbliższą środę (3 czerwca) po Mszy św. wieczorowej. Obecność obowiązkowa.

11.  Zbliża się termin sakramentu bierzmowania (21 czerwca, czwartek, godz. 16:00). W czwartek (4 czerwca) po Mszy św. wieczorowej zapraszam na spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

12.  . Skończony jest już ogród i główna konstrukcja tarasu.. Z całego serca dziękuję za pracę pod kierownictwem Pana Gustawa Nowosada przy tarasie. Dziękuję Panu Mariuszowi Słupskiemu za założenie nawodnienia wszystkich roślin. Dziękuję Panom, którzy pracowali przy malowania dachu i budynku gospodarczego, brukowaniu chodniczków. Dziękuję Panom Józefowi Mozole i Kazimierzowi Bednarczukowi za ciężką pracę przy brukowaniu. Dziękuję Panu Krzysztofowi Borkowi z Rady Parafialnej za rzetelnych pracowników. Dziękuję także członkom Wspólnoty „Galilea” za pracę pryz malowaniu. Niech Dobry Bóg wszystkim zaangażowanym błogosławi.

13.  Dziękuję Panu Wojciechowi Dudkowi z firmy Polstal z Zamościa z ul. Młyńskiej za 100 metrów ofiarowanej blachy.

14.  Serdecznie dziękuję za dary na kuchnie posiłki dla pracowników oraz rodzinie Mulawów z ul. Kościelnej za dekoracje.

15.  Cieszymy się z postępujących prac przy kościele. Wykopane są już otwory do pomp ciepła 100 metrowe, które posłużą ogrzewaniu naszego kościoła i cel salek przyległych do świątyni. Zalany jest także wieniec po niedzieli będzie stawiany juz dach.

16.  Serdecznie dziękuję za ofiary na utrzymanie kościoła w kwotach: 200 zł ofiara bezimienna z Wólki Łabuńskiej, 200 zł z Łabuń, 50 zł od Koła Różańcowego z Bródka, 200 zł, ofiara bezimienna z ul. Lipskiej, 200 zł Łabuń, 1000 zł z ul. Parkowej, 100 zł Państwo Cybula z Ruszowa, 200 zł, ofiara bezimienna z Łabuniek Pierwszych, 200 zł od Pani Barbary Kycko z Łabuniek Pierwszych oraz ofiary bezimienne 200, 100 i 50 zł na wywóz śmieci z cmentarza.

17.  Za utylizację eternitu zapłaciliśmy 1250 zł.

18.  Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 170 zł. Sprzątały Panie: Dorota Płaza. Iwona Zdulska, Henryka Bezpałko i Pan Tomasz Wiater. Do ofiary dołożyły się Panie Helena Wdowiak i Małgorzata Sołoducha.

19.  W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy Państwa z rodzin: Zofii Kozarskiej, Haliny Pilip, Barbary Wiater, Małgorzaty Szarugi i Alicji Wolskiej.

20.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowe numery „Niedzieli”.

21.  W ubiegłym tygodniu próg wieczności przekroczył śp. Czesław Jędruszko. Dobry Jezu…

22.  Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecajmy siebie, nasze rodziny, służby medyczne, wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Szczególnie prośmy o zdrowie dla wszystkich zakażonych koronawirusem. Matko Boża Szkaplerzna – Wstawiaj się za nami! Uzdrowienie chorych – Módl się za nami! Św. Dominiku – Módl się za nami! Św. Antoni – Módl się za nami!

Dobrego tygodnia!

Z modlitewną pamięcią

Wasz Proboszcz