14 czerwca 2020 r.

1.     Dziś przeżywamy odpust ku czci św. Antoniego, wyjątkowego patrona naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Jarosław Pukaluk. Taca z odpustu przeznaczona będzie na remont kościoła.

2.     W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W kościele nabożeństwa odprawiane będą codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00,
a w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00.

3.     Mszą św. o 18:00 rozpocznie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci z kl. 3 będzie w najbliższy wtorek (16 czerwca). Obecność obowiązkowa.

4.     W środę Nowennę do MBNP – o godz. 17:45.

5.     W czwartek, 18 czerwca, zakończenie oktawy Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy proszę Panie z Kół Gospodyń a druhów z OSP o asystę w czasie procesji. Po procesji zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie organizacyjne.

6.     W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Odbędzie się wtedy Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Katedry Zamojskiej. Centralnym punktem tego wydarzenia będzie Msza św. o godz. 18:00.

7.     W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

8.     Zbiórka dla chętnych ministrantów w sobotę o godz. 10:00.

9.     W przyszłą niedzielę (21 czerwca) Pasterz Diecezji bp Marian Rojek na Mszy św. o godz. 16:00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spowiedź dla kandydatów i ich rodzin w sobotę od godz. 17:00.

10.  Dziękuję za dary na kuchnię oraz serdecznie dziękuję wszystkim pracującym w tym tygodniu przy kościele. Niech Dobry Bóg wszystkim wynagrodzi łaskami.

11.  Chętnych do pomocy w pracach zapraszam we wtorek na godz. 9:00.

12.  Serdecznie dziękuję za wpłaty na kościół: 200 zł ofiara bezimienna z Barchaczowa, 100 i 200 zł ofiary bezimienne oraz 200 zł od Pana Ryszarda z Wierzbia, 200 zł ze Starego Bródka od Pana Piotra. „Bóg zapłać”.

13.  Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę w kwocie 170 zł i zakupione kwiaty. Sprzątała Panie Helena i Teresa Trusek, Urszula Hubala, Beata Schulz, Pan Zenon Wiater, Państwo Mirosława, Mateusz I Hubert Topolscy. Do ofiary dołożyli się Państwo: Jadwiga Jakubczak, Janusz Wiater, Helena Słupska, Leszek Buhaj i Piotr Trusek.

14.  W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni i otoczenia zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania. Proszę wziąć ze sobą podkaszarki.

15.  Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Rafał Karol Noworyta, par. MB Różańcowej w Chrzanowie i Iwona Zakrzewska, par. tut. Zapowiedź II.

Bartosz Tadeusz Kołodziej, par. św. Józefa Pelczara z Rzeszowa i Anna Marzena Waga, par. tut. Zapowiedź II.

16.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer „Niedzieli”.

17.  W ubiegłym tygodniu próg wieczności przekroczyła: śp. Franciszka Kapłon z Ruszowa. Dobry Jezu…

18.           Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecajmy siebie, nasze rodziny, służby medyczne, wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Szczególnie prośmy o zdrowie dla wszystkich zakażonych koronawirusem. Matko Boża Szkaplerzna – Wstawiaj się za nami! Uzdrowienie chorych – Módl się za nami! Św. Dominiku – Módl się za nami! Św. Antoni – Módl się za nami!

Dobrego tygodnia!

Z modlitewną pamięcią

Proboszcz