XII Niedziela Zwykła, 21 czerwca 2020 r.

1.     Dziś na Mszy św. o godz. 16:00 Pasterz Diecezji bp Marian Rojek udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

2.     W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W kościele nabożeństwa odprawiane będą codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00,
a w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00.

3.     We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Pamiętajmy o zmarłych ojcach.

4.     W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Jest to również dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy. W środę o godz. 17:45 Nowenna do MBNP.

5.     Mszą św. o 18:00 rozpocznie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci z kl. 3 będzie w najbliższy wtorek (23 czerwca). Spowiedź dla dzieci i rodziców przed I Komunii Świętej w piątek od godz. 16:45.

6.     W piątek (26 czerwca) zakończenie roku szkolnego. Na Mszę św. godz. 8:00 zapraszam na dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Spowiedź od poniedziałku do czwartku od godz. 17:40.

7.     W przyszłą niedzielę na Mszy św. godz. 12:00 dzieci z kl. 3 przyjmą Pana Jezusa do swojego serca po raz pierwszy. W związku z tym, intencje z sumy przeniesione zostały na godz. 8:00 i 10:00. Bardzo proszę o sprawdzenie na tablicy ogłoszeń. Rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej proszą, by za tydzień na sumę przyszły jedynie osoby związane z tą uroczystością.

8.     Za tydzień na godz. 12:00 zapraszamy również członków LSO z naszej parafii odbędzie się podsumowanie punktów i wręczenie nagród przed wakacjami.

9.     Dziękuję członkom wspólnoty „Galilea” za pracę. Za projekt i wykonanie ołtarzy na Boże Ciało i oktawę dziękuje serdecznie Panom Józefowi Mozole i Kazimierzowi Bednarczukowi. W pracach pomagali Pan Marek Nowosad i Bogusław Szast.

10.  Serdecznie dziękuję za wpłaty na kościół: 200 zł ofiara bezimienna z Ruszowa, z Łabuń 100 zł, 100 zł ofiara bezimienna z Łabuniek I, 1000 zł ofiara bezimienna z ul. Lipskiej, 300 zł i 100 zł z ul. Armii Krajowej, 200 zł od uczestników I Rajdu po Roztoczu Motocyklowego „Ojczyzna to pamięć i groby”, 100 zł od Pani Marii Tatary z Wierzbia oraz 230 zł od Pani Karchutowej z Wierzbia. Wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

11.  Taca remontowa sprzed tygodnia 569 zł w Majdanie i 5741 zł  i 20 euro w kościele. „Bóg zapłać”.

12.  Dziękuję Pani Bożenie Radlińskiej za ofiarę 100 zł na kwiaty.

13.   Serdecznie dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza na zakup nowych obrusów ołtarzowych oraz za przygotowanie kościoła i jego otocznia na dzisiejszą uroczystość.

14.  W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni i otoczenia zapraszam rodziców dzieci komunijnych.

15.  W pierwszą niedzielę lipca nasi radni parafialni zbierać będą w swoich miejscowościach cegiełki na remont kościoła.

16.  Planujemy wyruszyć pieszo 1 lipca do Krasnobrodu na odpust MB Jagodnej. Zapisy chętnych w zakrystii.

17.  Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Sylwester Siek, par. tut. i Ewelina Maria Niewiadomska, par. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Ap. w Zamościu. Zapowiedź I.

Marcin Amadeusz Kulik, par. Wniebowzięcia NMP w Dzierążni i Kamila Szymańska, par. tut. Zapowiedź I.

Piotr Pyś oraz Ewa Adamczuk, oboje par. tut. Zapowiedź I.

Krzysztof Cieplak, par. Opatrzności Bożej w Bondyrzu i Natalia Adamczuk, par. tut. Zapowiedź I.

18.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer „Niedzieli”.

19.  Wójt Gminy Łabunie zaprasza na spotkanie z parlamentarzystami i samorządowcami oraz starostą zamojskim, radnymi wojewódzkimi i powiatowymi. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o 14:00 w Domu Kultury w Łabuniach.

20.           Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecajmy siebie, nasze rodziny, służby medyczne, wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Szczególnie prośmy o zdrowie dla wszystkich zakażonych koronawirusem. Matko Boża Szkaplerzna – Wstawiaj się za nami! Uzdrowienie chorych – Módl się za nami! Św. Dominiku – Módl się za nami! Św. Antoni – Módl się za nami!

Dobrego tygodnia!

Z modlitewną pamięcią

Proboszcz