XIII Niedziela Zwykła, 28 czerwca 2020 r.

1.     Dziś na Mszy św. godz. 12:00 dzieci z kl. 3 przyjmą Pana Jezusa do swojego serca po raz pierwszy. W związku z tym, intencje z sumy przeniesione zostały na godz. 8:00 i 10:00. Bardzo proszę o sprawdzenie intencji na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej proszą, by za tydzień na sumę przyszły jedynie osoby związane z tą uroczystością.

2.     Na Sumie ministranci i lektorzy odbiorą nagrody za swoją służbę przy ołtarzu. IV miejsce zajął Szymon Sawka, III miejsce zajął Miłosz Wolski, II zajął Krzysztof Burdzy i I miejsce zajął Miłosz Słupski. Gratulujemy. We wtorek, 30 czerwca o godz. 16.00 w Parafii św. Brata Alberta w Zamościu czterech kandydatów z naszej parafii przyjmie posługę lektora.

3.     Cieszymy się, że wczoraj w czasie Dnia Kapłańskiego w Krasnobrodzie Ksiądz Biskup mianował do posługi wikariuszowskiej w naszej parafii ks. dra Grzegorza Szubtarskiego. Dekret wejdzie w życie z dniem 17 sierpnia br.

4.     Dziś swoją posługę w naszej parafii kończy kościelny Pan Jan Bednarczuk. Dziękujemy mu za wieloletnią pracę i życzymy wielu łask Bożych. W związku z rezygnacją Pana Jana także z funkcji administratora cmentarza jego obowiązki przejmuje Pan Marek Mart z Wólki Panieńskiej.

5.     Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.  

6.     W środę o godz. 17:45 Nowenna do MBNP.

7.     Przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę do Krasnobrodu na odpust MB Jagodnej. Wychodzimy 1 lipca ok. godz. 8:30 spod kościoła w Łabuniach. Powrót autokarem po pasterce. Wpisowe wraz z opłatą za autokar 25 zł. Będzie także możliwość dojechania do Krasnobrodu autokarem. Odjazd z parkingu spod naszego kościoła 1 lipca o godz. 16. Powrót po pasterce. Koszt wyjazdu w obie strony 25 zł.

8.     W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Nie odwiedzamy chorych. Proszę zgłaszać tylko nagłe przypadki.

9.     W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza Apostoła.

10.  W sobotę, 4 lipca, przypada 22. rocznica święceń biskupich bpa Mariusza Leszczyńskiego.

11.  Za tydzień w niedzielę, 5 lipca, taca na WSD.

12.  W pierwszą niedzielę lipca nasi radni parafialni zbierać będą w swoich miejscowościach cegiełki w kwocie 100 zł na remont kościoła.

13.  Dziękuję za dary na kuchnię. 

14.  Serdecznie dziękuję za wpłaty na kościół: 100 zł i 50 zł ofiary bezimienne z Łabuń i 100 zł z Bródka, 230 zł Koło Różańcowe z Wierzbia.

15.  Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza na remont kościoła i na zakup nowego mszału oraz za przygotowanie kościoła i jego otocznia na dzisiejszą uroczystość.

16.  W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni zapraszam mieszkańców z Łabuń Reformy z rodzin: Doroty Gromek, Lucyny Tymczuk, Zofii Romańczuk, Henryka Końca i Józefa Maliszewskiego.

17.  Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Sylwester Siek, par. tut. i Ewelina Maria Niewiadomska, par. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Ap. w Zamościu. Zapowiedź II.

Marcin Amadeusz Kulik, par. Wniebowzięcia NMP w Dzierążni i Kamila Szymańska, par. tut. Zapowiedź II.

Piotr Pyś oraz Ewa Adamczuk, oboje par. tut. Zapowiedź II.

Krzysztof Cieplak, par. Opatrzności Bożej w Bondyrzu i Natalia Adamczuk, par. tut. Zapowiedź II.

18.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer „Niedzieli”.

19. Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecajmy siebie, nasze rodziny, służby medyczne, wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Matko Boża Szkaplerzna – Wstawiaj się za nami! Uzdrowienie chorych – Módl się za nami! Św. Dominiku – Módl się za nami! Św. Antoni – Módl się za nami!

Dobrego tygodnia!

Z modlitewną pamięcią

Proboszcz