XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 17 listopada 2019 r.

 1. Dziś zbierane ofiary na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne.
 2. W listopadzie w szczególny sposób pamiętamy o naszych zmarłych polecanych
  w wypominkach modląc się za nich modlitwą różańcową na tygodniu po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o godz. 15.30.
 3. Jutro, 18 listopada, Rocznica Poświęcenia Katedry w Zamościu (1637). W Katedrze uroczystość.
 4. W środę o godz. 16.45 Nowenna do MBNP.
 5. Z kalendarza liturgicznego na ten tydzień: w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, w czwartek Ofiarowanie NMP, w piątek, św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem posługują w naszej parafii, Panu organiście i tworzącej się scholi.
 6. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00. Natomiast wczoraj nasi ministranci byli w Tomaszowie Lub. na eliminacjach rejonowych Turnieju LSO w Halowej Piłce Nożnej i zajęli tam I i II miejsce. Za dwa tygodnie zawodnicy z kat. średniej pojadą na finał do Zamościa. Gratulujemy bardzo dobrego wyniku wszystkim ministrantom
  i ks. Krzysztofowi oraz życzymy dalszych sukcesów. Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Radlińskiej i Panu Stanisławowi Bodysowi za pomoc w transporcie na turniej.
 8. Wczoraj 4 kandydatów było w Zamościu na Kursie Lektorskim.
 9. Serdecznie gratulujemy uczniom ze Szkoły Podstawowej w Łabuniach Oliwii Bil, Dawidowi Cięcięrze, Izabeli Wiśniewskiej, Wiktorii Słupskiej, Oliwii Winiarskiej i Nikoli Nowickiej, którzy wzięli udział w etapie rejonowym II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o bł. Karolinie Kózkównie i św. Stanisławie Kostce „Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki”. Serdecznie dziękujemy Rodzimom za wsparcie, a Panu Arkadiuszowi Wiśniewskiemu za przewóz młodzieży do Zamościa.
  11. „Bóg zapłać” Panu Antoniemu Skórze za ofiarowanie ziemi oraz Panom Krzysztofowi Borkowi, Łukaszowi Sokołowskiemu i jeszcze jednej osobie, która chciała pozostać bezimienna, za ofiarowanie gruzu na parkingu.
 10. Dziękujemy za pracę Państwu Marii i Józefowi Mozołom oraz Panom: Jerzemu Kniaziowi, Leszkowi Helmanowi, Aleksandrowi Kuśmierzowi oraz Panu Sebastianowi.
 11. Na środę planujemy usuwanie pozostałych po wycince korzeni i pni. Chętnych do pomocy zapraszamy na 8.30.
 12. „Bóg zapłać” za bezimienną ofiarę (100 zł) na kościół.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 140 zł. Sprzątali Państwo Grażyna, Leszek, Zenon Magdziakowie, Halina i Patryk Nowiccy, Jakub i Grzegorz Typiakowie, Pani Justyna Mazur i Pan Piotr Pilip.
 14. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy wiernych z rodzin Państwa: Zbigniewa Michońskiego, Stanisława Michońskiego, Alicji Ćmil, Stanisława Zwolana, Genowefy Mazur, Zbigniewa Gałka. Prosimy, aby sprzątanie rozpoczynać zawsze o 8:30.
 15. Do następnej soboty, 23listopada do godz. 10.30 zbierać będziemy zużyty sprzęt elektroniczny. Urządzenia elektryczne i elektroniczne możemy składać już od jutra na parkingu przy toaletach. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie misji, tj. zakupu kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz wsparcie placówki sióstr Pallotynek w Kamerunie.
 16. Wspólnota „Galilea” zaprasza na Kurs „Nowe życie”. Rekolekcje ewangelizacyjne odbędą się w dniach od 6 do 8 grudnia w Domu Pielgrzyma przy parafii Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lub. Szczegóły na plakatach. Informacji udzielają Pani Ewa Mulawa i Pan Marek Nowosad. Zapisy w zakrystii.
 17. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi z Łabuń gorąco zapraszają na rekolekcje adwentowe młodzież licealną w dniach 29 listopada – 1 grudnia, natomiast młodzież w wieku 13 -15 lat od 6 do 8 grudnia. Szczegóły na plakatach w gablocie i stronie internetowej.
 18. W zakrystii do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” i miesięcznik „Egzorcysta” oraz ścienne kalendarze Katolickiego Radia Zamość po 6 zł i książkowe kalendarze rolnicze w cenie 25 zł.
 19. W tym tygodniu do wieczności odeszli:śp. Kazimiera Byczek i śp. Andrzej Kapłon i śp. Franciszek Pawełczuk oraz śp. Jan Słupski, którego pogrzeb będzie jutro, w poniedziałek 18 listopada o godz. 14.30. Dobry Jezu….