„Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” w piątek, 16 lutego 2024 r. Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie. Grupa regionalna Wojownicy Maryi w Krasnobrodzie wraz ze swoim opiekunem ks. Eugeniuszem Derdziukiem serdecznie zapraszają .

Wojownicy Maryi, wiele parafii i wspólnot w całym kraju oraz poza jego granicami będzie modlić się tej nocy, aby Bóg zesłał na nasz kraj błogosławieństwo. W obliczu zamętu, podziałów, różnego rodzaju zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych dla naszej ojczyzny – ta nocna modlitwa jest teraz szczególnie potrzebna. Czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz 21:00 a zakończy Mszą Świętą o godz. 24:00 sprawowaną w intencji Ojczyzny.

Sens i znaczenie takiej modlitwy tłumaczy założyciel ruchu katolickiego „Wojownicy Maryi” ks. Dominik Chmielewski w następujących słowach: „Jakub walczył z Bogiem całą noc o uzyskanie błogosławieństwa, które otrzymał nad ranem od Boga. To jest ten symbol, figura naszej walki o błogosławieństwo dla Polski. Zależy nam, abyśmy jako Polacy zjednoczyli się w szturmie do nieba. Taka modlitwa ma potężną moc. Takie wydarzenie jest tylko w Polsce – kraju Matki Bożej”.