Niedziela Chrystusa Króla, 24 listopada 2019 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  Jest to doroczna uroczystość Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z młodzieżą przygotowująca się do bierzmowania oraz ich rodzicami.
 3. W środę o godz. 16.45 Nowenna do MBNP.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie
  św. Katarzyny Aleksandryjskiej, w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła, patrona księdza proboszcza.
 5. W następnym tygodniu zbiórki dla ministrantów nie będzie, ponieważ w sobotę będzie wyjazd do Zamościa na Diecezjalny Turniej w Halowej Piłce Nożnej. Zbiórka o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Natomiast w niedzielę, 1 grudnia zapraszamy wszystkich ministrantów na godz. 12.00. Na Mszy św. kandydaci do LSO otrzymają poświęcone komże i będą mogli już posługiwać przy ołtarzu a ministranci z najwyższą liczbą punktów otrzymają nagrody.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas, który ma nas przygotować na Święta Narodzenia Pańskiego i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Rekolekcje w naszej parafii będą od III Niedzieli Adwentu, 15 grudnia.  
 7. Także w przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki.
 8. Za tydzień I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. „Bóg zapłać” za bezimienną ofiarę (1500 zł) oraz Panu Marcinowi Sokołowskiemu za gruz na parking.
 10. Ze sprzedaży złomu uzyskaliśmy 650 zł.
 11. Przy porządkowaniu placu na parking pracowali: Panowie Bogusław Szast, Paweł Juś, Stanisław Stojko, Tomasz Helman, Kazimierz Szala, Tomasz Nicpoń, Piotr Nowosad, Jan Batalia, Wspólnota Galilea, Panowie Piotr Głazowski, Janusz Kasztankiewicz, Emil Palka, Aleksander Kuśmierz, Tadeusz Balicki, Kazimierz Bednarczuk, Leszek Helman, Wiesław Zimerman oraz Państwo Maria i Józef Mozołowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim wymienionym za pracę.
 12. Dziękujemy także za dary do kuchni.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 220 zł. Sprzątali Państwo: Jadwiga Zwolan, Halina Michońska, Klaudia Michońska, Marta Michońska, Kamila Gałek i Mateusz Ożga. Do ofiary dołożyli się Panie: Alicja Ćmil, Michońska Krystyna i Mazur Genowefa.
 14. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy wiernych z rodzin Państwa: Waldemara Wilczyńskiego, Marcina Pysia, Bogdana Krukowskiego, Kazimiery Karolczyk, Michała Jakubczaka i Czesława Piłata. Prosimy, aby sprzątanie rozpoczynać zawsze o 8:30.
 15. Serdeczne „Bóg zapłać” za przyniesienie zużytego sprzętu elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą m.in. na zakup kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz wsparcie placówki sióstr Pallotynek w Kamerunie.
 16. Wspólnota „Galilea” zaprasza na Kurs „Nowe życie”. Rekolekcje ewangelizacyjne odbędą się w dniach od 6 do 8 grudnia w Domu Pielgrzyma przy parafii Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lub. Szczegóły na plakatach. Informacji udzielają Pani Ewa Mulawa i Pan Marek Nowosad. Zapisy w zakrystii.
 17. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi z Łabuń gorąco zapraszają na rekolekcje adwentowe młodzież licealną w dniach 29 listopada – 1 grudnia, natomiast młodzież w wieku 13 -15 lat od 6 do 8 grudnia. Szczegóły na plakatach w gablocie i stronie internetowej.
 18. W zakrystii do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” i miesięcznik „Egzorcysta” oraz ścienne kalendarze Katolickiego Radia Zamość po 6 zł i książkowe kalendarze rolnicze w cenie 25 zł.
 19. W tym tygodniu próg wieczności przekroczył:śp. Kazimierz Mazurek. Dobry Jezu…