I Niedziela Adwentu

1 grudnia 2019 r.

 1. Dziś w Kościele rozpoczyna się Adwent, czas, który ma nas przygotować na Święta Narodzenia Pańskiego i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Dziś też rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny, który przebiegał będzie pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”.
 2. Na Msze św. o Matce Bożej, zwane Roratami zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież w środy i soboty o godz. 17:00.
 3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od III Niedzieli Adwentu, 15 grudnia, głosić je będzie ks. Krzysztof Maj, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Cichobórzu.
 4. Dziś z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Na porannej Mszy św. poświęcimy opłatki. Roznosić je będą Pan kościelny i Pan Organista. Porządek na załączniku. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.
 6. Dziś na Mszy św. godz. 12:00 kandydaci do LSO otrzymają poświęcone komże i będą mogli już posługiwać przy ołtarzu a ministranci z najwyższą liczbą punktów otrzymają nagrody. Najwięcej punktów zdobyli: Bartłomiej Granda, Dawid Cięciera, Szymon Sawka i Miłosz Słupski. Wczoraj w Zamościu odbył się Diecezjalny Turniej w Halowej Piłce Nożnej podczas którego nasi ministranci z kat. średniej zajęli 5. miejsce. Gratulujemy!
 7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: we wtorek (3 grudnia) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w środę (4 grudnia) św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary, w piątek (6 grudnia) św. Mikołaja, w sobotę (7 grudnia) św. Ambrożego.
 8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W czwartek po Mszy św. o godz. 17:00 zapraszamy do modlitwy w intencji kapłanów. W piątek Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7:00, 15:00 i 17:00, w kaplicy w Majdanie Ruszowskim o godz. 16:00. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom (szczególnie tym z kl. 4 SP przed Komunią Rocznicową, uczniom kl. 6, 7, 8 jako przygotowanie przed sakramentem bierzmowania) o comiesięcznej spowiedzi św. i uczestnictwie we Mszy św. wynagradzającej w I Piątek. Pamiętajmy też o dawaniu dobrego przykładu dzieciom. Chorych w domach będziemy odwiedzać od godz. 9:00.
 9. Zbiórka ministrantów jak zwykle w sobotę o godz. 10:00. Za tydzień w sobotę kurs Lektorski o godz. 9.00. w Zamościu. Wyjazd na kurs o godz. 8.30.
 10. We wtorek o 16:30 Nowenna do św. Antoniego, a jak co środę o godz. 16:45 Nowenna do MBNP.
 11. Za tydzień, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszą św. o godz. 12:00 rozpoczniemy tzw. Godzinę Łaski.
 12. Za tydzień spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 poświęcenie i rozdanie medalików Niepokalanej.
 13. Za tydzień w niedzielę puszka na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.
 14. Ksiądz proboszcz bardzo serdecznie dziękuje za modlitwę, życzenia imieninowe oraz ciasto i dary na kuchnię. Wspólnocie „Galilea” za zamówioną Mszę św.
 15.  „Bóg zapłać” za bezimienną ofiarę (500 zł) na parking.
 16. Serdecznie dziękujemy pracującym pilnie przy oświetleniu całego kościoła, a pracowali Panowie: Józef Mozoła, Marek Nowosad, Bogusław Szast, Mariusz Hubala, Mariusz Halej, Andrzej Kapera, Kazimierz Bednarczuk i Jan Bednarczuk.
 17. Serdecznie dziękujemy Pani Annie, Krystynie oraz Panom Adamowi i Leszkowi za pracę przy plebanii oraz Paniom Ewie i Oli za piękny wieniec adwentowy.
 18. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 210 zł. Sprzątali Panie: Kazimiera Karolczyk, Marzena Krukowska, Walentyna Magdziak, Monika Jakubczak, Maria Piłat i Krystyna Kwiatkowska.
 19. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy wiernych z rodzin Państwa: Haliny Parol, Gabriela Konopki, Marzeny Nowosad, Kazimiery Ćwik, Stanisława Kowalczuka i Tadeusza Kowarza.
 20. W najbliższym czasie czeka nas termomodernizacja kościoła w związku z tym znacznym wydatkiem decyzją proboszcza i rady parafialnej przywracamy tacę na potrzeby remontu naszej świątyni i będzie to zawsze w drugą niedzielę miesiąca.
 21. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Łabunie serdecznie zaprasza chętnych, którzy chcieliby się włączyć czynnie w Orszak Trzech Króli. Spotkanie organizacyjne będzie 9 grudnia o godz. 18:00 w Domu Kultury.  
 22. Wspólnota „Galilea” zaprasza na Kurs „Nowe życie”. Rekolekcje ewangelizacyjne odbędą się w dniach od 6 do 8 grudnia w Domu Pielgrzyma przy parafii Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lub. Szczegóły na plakatach. Informacji udzielają Pani Ewa Mulawa i Pan Marek Nowosad. Zapisy w zakrystii.
 23. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi z Łabuń gorąco zapraszają na rekolekcje od 6 do 8 grudnia młodzież w wieku 13 – 15 lat. Szczegóły na plakatach w gablocie i stronie internetowej.
 24. W zakrystii do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” i miesięcznik „Egzorcysta” oraz ścienne kalendarze Katolickiego Radia Zamość po 6 zł i książkowe kalendarze rolnicze w cenie 25 zł.
 25. W tym tygodniu próg wieczności przekroczyli:śp. Elżbieta Kielar i śp. Grzegorz Pysiewicz, którego pogrzeb będzie we wtorek, 3 grudnia o godz. 14:00. Dobry Jezu…