II Niedziela Adwentu, 8 grudnia 2019 r.

1. Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszą św. o godz. 12:00 rozpoczniemy tzw. Godzinę Łaski. Na sumie akt oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi. Dziś Msza św. w Barchaczowie ku czci MB Niepokalanej o godz. 18:00.

2. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 będzie poświęcenie i rozdanie cudownych medalików Niepokalanej dzieciom przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Dziś druga niedziela miesiąca a więc tzw. taca gospodarcza na potrzeby remontu naszej świątyni. „Bóg zapłać” za Waszą troskę o naszą parafialną świątynię. A po Mszy zbiórka do puszek na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

4. Na Msze św. o Matce Bożej, zwane Roratami zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież w środy i soboty o godz. 17:00.

5. Przypominamy, że Opłatki w naszej parafii roznoszą Pan kościelny i Pan Organista. Porządek w załączniku. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

6. Nowenna do MBNP jak zwykle w środę o godz. 16:45.

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w piątek (13 grudnia) wspomnienie św. Łucji, w sobotę (14 grudnia) wspomnienie św. Jana od Krzyża.

8. Zbiórka ministrantów jak zwykle w sobotę o godz. 10:00. Wczoraj kandydaci z naszej parafii uczestniczyli w Zamościu w kursie lektorskim.

9. Za tydzień, w niedzielę, rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Także w niedzielę za tydzień rozpoczniemy rekolekcje. Przewodnikiem po adwentowych drogach będzie ks. Krzysztof Maj, proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Cichobórzu. Plan.

10. „Bóg zapłać” za bezimienną ofiarę na parking 1000 zł z ul. Kościelnej i 200 zł z ul. Górnej.

11. Serdecznie dziękujemy Panom, którzy pracowali przy parkingu!

Z Barchaczowa – Andrzej Gwiazdowski, Leszek Helman, Piotr Sitarski, Zbyszek Sztojko, Andrzej Kapera. Z Bródka – Paweł Mróz, Mariusz Kliza z ciągnikiem, Kamil Kliza, Andrzej Wojtas, Paweł Soboń. Z Wierzbia – Kazimierz Szala, Józef Mozoła. Z Wólki Łabuńskiej –  Krzysztof Pysiewicz. Z Łabuń – Aleksander Kuśmierz, Sebastian Hołody, Kazimierz Bednarczuk, Marek Nowosad. Dziękujemy również rodzinie Państwa Turczynów i za dary na kuchnię.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 110zł. Sprzątali Państwo: Marzena Nowosad, Gustaw Nowosad, Bogumiła Kowalczuk, Stanisław Kowalczuk, Gabriel Konopka. Do ofiary dołożyli się: Kazimiera Ćwik, Tadeusz Kancerz.

13. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy wiernych z rodzin Państwa: Katarzyny Gałek, Grzegorza Synowiec, Wiesława Gęboryz, Marii Gęboryz, Teresy Jakubczak, Krystyny Sokołowskiej.

14. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Łabunie serdecznie zaprasza chętnych, którzy chcieliby wziąć czynny udział w odgrywaniu ról aktorskich w poszczególnych stacjach Orszaku Trzech Króli. Spotkanie organizacyjne będzie jutro, 9 grudnia o godz. 18:00 w Domu Kultury.

15. W zakrystii do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” i miesięcznik „Egzorcysta”, ścienne kalendarze Katolickiego Radia Zamość po 6 zł i książkowe kalendarze rolnicze w cenie 25 zł. Są też wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł.

16. W tym tygodniu próg wieczności przekroczył: śp. Roman Szczerbik. Dobry Jezu…

17. Ksiądz proboszcz śle serdeczne pozdrowienia i prosi o pamięć w modlitwie w intencji rekolekcji, które głosi w łódzkich Pabianicach.