OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-20 NIEDZIELA  ZWYKŁA 

WNIEBOWZIĘCIE NMP

  1. BÓG ZAPŁAĆ ZA DZISIEJSZĄ WSPÓLNĄ MODLITWĘ. DZIĘKUJEMY SERDECZNIE ZA DARY NA KUCHNIE ORAZ PANIOM ZA DBANIE O PIĘKNE KWIATY PRZY PARKANIE KOŚCIOŁA A TAKŻE PRZY PLEBANII.

2.W ZAKRYSTII MOŻNA NABYĆ NOWY NUMER NIEDZIELI.

EGZORCYSTA, ZA DARMO W PRZEDSIONKU DOBRA NOWINA. DZISIAJ PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. TRADYCYJNIE PODCZAS KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ BŁOGOSŁAWIMY BUKIETY ZIÓŁ I KWIATÓW. TRWA MIESIĄC O TRZEŹWOŚĆ NARODU. 

OFIARA NA KOŚCIÓŁ OD RODZICÓW OCHRZCZONEGO DZIECKA 100 ZŁ. BÓG ZAPŁAĆ RODZICOM.  DZIŚ ODPUST W KRASNOBRODZIE     

3.  TACA REMONTOWA Z UBIEGŁEJ NIEDZIELI WYNIOSŁA 5933 ZŁ W TYM  Z MAJDANU RUSZOWSKIEGO 772 ZŁ. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI PAR PRZEŻYWAJĄCYCH  JUBILEUSZ 50-LECIA ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA Z NASZEJ GMINY ODBĘDZIE SIĘ 20 SIERPNIA O GODZ. 10.00 W ŁABUNIACH A NASTĘPNIE SPOTKANIE W DOMU KULTURY O GODZ. 11.00 W ŁABUNIACH. ZA TYDZIEŃ ODPUST W MAJDANIE RUSZOWSKIM KU CZCI MB CZĘSTOCHOWSKIEJ O GODZ. 12.00. NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 10.00 W MAJDANIE. PROSIMY O WŁĄCZENIE SIĘ W  ODPUST STRAŻAKÓW, MINISTRANTÓW, PANIE I PANÓW DO NIESIENIA FERETRONÓW, DZIECI DO SYPANIA KWIATÓW.

 DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE ODBĘDĄ SIĘ 29 SIERPNIA. SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DOŻYNEK ZA TYDZIEŃ.           

4. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: DARIUSZ NOWOSAD PARAFIA TUTEJSZA  I PATRYCJA PRUSS PARAFIA NAWIEDZENIA NMP W GOŚCIESZYNIE, ANDRZEJ JURCZYSZYN PARAFIA TUTEJSZA I MONIKA PAWEŁKO PARAFIA ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W MAJDANIE STARYM. PRZYPOMINAMY O EKSODUSIE MŁODYCH W GÓRECKU KOŚCIELNYM W DNIACH OD 17 -19 SIERPNIA SZCZEGÓŁY NA STRONIE INTERNETOWEJ: www.exodusmlodych.pl.

5. JEST KILKA JESZCZE  NOWYCH GROBOWCÓW WYBUDOWANYCH  NA NASZYM CMENTARZU-MOŻNA JE NABYĆ. 

6. REMONT NASZYCH  ZABYTKOWYCH ORGANÓW JUŻ NA UKOŃCZENIU-ZOSTAŁO JESZCZE STROJENIE ORGANÓW I NAPRAWA BASÓW.

7. W TYM TYGODNIU PRACOWALI PRZY NASZYM KOŚCIELE: KAZIMIERZ BEDNARCZUK, JÓZEF MOZOŁA, ROMAN KANIA, ADAM KNIAŹ, PANI ALEKSANDRA.  SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ. 

PROSIMY ZACHOWUJMY ŚRODKI OSTROŻNOŚCI.

REMONT DZWONNICY ROZPOCZĘTY, UKAZUJE SIĘ PIĘKNA STARA ELEWACJA. 

8. MAKULATURA MISYJNA NA WYKOPANIE KOLEJNEJ STUDNI GŁĘBINOWEJ W BURKINA FASO, JEST DUŻY KONTENER, PROSIMY O PRZYWÓZ MAKULATURY I WRZUCANIE DO KONTENERA. DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W SZCZYTNYM CELU. 

WÓJT GMINY ŁABUNIE INFORMUJE, ŻE OSOBY ZAINTERESOWANE POSIADANIEM INSTALACJI SOLARNEJ PRZY WKŁADZIE WŁASNYM 15% WARTOŚCI KOLEKTORÓW. PROSZENI SĄ O WYPEŁNIENIE FORMULARZA DOSTĘPNEGO W URZĘDZIE GMINY LUB NA STRONIE INTERNETOWEJ GMINY. 

W CZWARTEK W GODZ 10-16 ODBĘDZIE SIĘ SPIS POWSZECHNY W ŚWIETLICACH W WIERZBIU, ŁABUNIACH I ŁABUŃKACH PIERWSZYCH.

9. OFIARA NA KWIATY 120 ZŁ BÓG ZAPŁAĆ-DZIĘKUJEMY SPRZĄTAJĄCYM, MAGDZIE ADAMCZUK, AGNIESZCE SCHAB, RODZINIE WOLSKICH Z PANIĄ ANETĄ.  DO SPRZĄTANIA ZAPRASZAMY: MARTĘ BYCZEK, KAMILĘ TOKARSKĄ, EDWARDA I MARZENĘ MAKUCH, ZBIGNIEWA NOWAK, ANNĘ GRANDA, PAŃSTWO PALONKA.

10. MODLITWA O JEDNOŚĆ W NASZEJ  OJCZYŹNIE  ORAZ   ZA OSOBY ZAKAŻONE ZA PRZEBYWAJĄCYCH NA WAKACJACH I URLOPACH O SPRZYJAJĄCĄ POGODĘ DLA ROLNIKÓW NA CZAS ŻNIW. POD TWOJĄ…

11. ZA NASZYCH DROGICH ZMARŁYCH Z NASZYCH RODZIN W MINIONYM TYGODNIU PORZEGNALIŚMY JERZEGO FUSIARZA LAT 58 Z ŁABUNIEK I  WIECZNY.