OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 listopada 2019 r.

 1. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, Puszka na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W tym roku pragniemy zatrzymać się nad sytuacją chrześcijan zamieszkujących najmłodsze państwo świata – Sudan Południowy.
 2. Dzisiaj także po Mszy św. o godz. 12.00 będzie spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami w ostatnią niedzielę miesiąca.
 3. W listopadzie w szczególny sposób pamiętamy o naszych zmarłych polecanych
  w wypominkach modląc się za nich modlitwą różańcową na tygodniu po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o godz. 15.30. Kartki wspominkowe na poszczególne dni listopada wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 4. Do końca listopada można zyskiwać odpusty cząstkowe /darowanie kar czyśćcowych/ za zmarłych. Warunki: przyjęcie w ich intencji Komunii św., nawiedzenie cmentarza: gdzie należy odmówić: „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga”, modlitwę za zmarłych
  i modlitwę w intencjach papieskich.
 5. Jutro (11. 11) 101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będziemy dziękować Bogu za wszystkich, którzy modlitwą, pracą i walką zbrojną wywalczyli wolną Ojczyznę. Zachęcamy, aby wywiesić na swoich posesjach flagę narodową. Msze św. w porządku następującym: 8.00 i 10.00 oraz godz. 17.00. Przed Mszą św. o godz. 10.00 zapraszamy serdecznie na akademię przygotowana przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Łabuniach.
 6. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Marcina z Tours, biskupa, we wtorek św. Jozafata, biskupa męczennika, w środę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.
 7. W środę o godz. 16.45 Nowenna do MBNP.
 8. W sobotę nie będzie spotkania LSO, gdyż ministranci wyjeżdżają do Tomaszowa Lub. na eliminacje rejonowe Turnieju LSO w Halowej Piłce Nożnej. Warto podkreślić, że we podczas wczorajszych rozgrywek dekanalnych reprezentanci naszej parafii pod trenerskim okiem ks. Krzysztofa zajęli I miejsce w najstarszej i średniej kategorii wiekowej oraz III w najmłodszej. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Łabuńkach I a także Państwu: Bożenie Radlińskiej, Stanisławowi Bodysowi oraz rodzicom zawodników i kibicom za pomoc w organizacji i udział w turnieju.
 9. W sobotę (16 listopada) 4 kandydatów pojedzie do Zamościa na Kurs Lektorski. Kurs rozpocznie się o godz. 9.00 w parafii św. Brata Alberta w Zamościu.
 10. Za tydzień w niedzielę, 17 listopada, taca na WSD.
 11. Dziękujemy za pracę przy porządkowaniu parkingu. Pracowali Panowie: Krzysztof Borek, Andrzej Gumiela, Andrzej Noga, Tomasz Nicpoń, Piotr Nowosad, Andrzej Petryk, Bogusław Szast, Krzysztof Wasiura, Mariusz Branecki, Emil Pałka, Marek Cybula, Krzysztof Płaza, Roman Krupa, Józef Mozoła, Mieczysław Pakos, Andrzej Legieć, Jacek Słupski, Antoni Sawka, Kazimierz Szala, Mariusz Hubala, Michał Hubala, Jan Batalia, Paweł Mróz, Daniel Juś, Artur Molas, Robert Byczek, Paweł Mróz. Przy sprzątaniu pracowały również Panie Maria Mozoła i Joanna Molas. Dziękujemy także Panu Tomaszowi Cięcierze za ofiarowany piach.
 12.  „Bóg zapłać” za dwie bezimienne ofiary na kościół – 100 i 150 zł.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 190 zł. Sprzątali Państwo Danuta i Hieronim Gajewscy, Teresa i Bogusław Bondyrowie oraz Panie: Katarzyna i Angelika Typiak, Edyta Ożga, Małgorzata Cybula i Marta Cybula.
 14. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy wiernych z rodzin Państwa: Mirosława Typiaka, Grzegorza Typiaka, Mariusza Mazura, Piotra Pilipa, Grażyny Magdziak i Piotra Nowickiego. Prosimy, aby sprzątanie rozpoczynać zawsze o 8:30.
 15. Zakupiliśmy do kościoła nowe mopy oraz flagi narodowe. 
 16. W zakrystii do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” i miesięcznika „Egzorcysta” oraz ścienne kalendarze Katolickiego Radia Zamość po 6 zł i książkowe kalendarze rolnicze w cenie 25 zł.