III Niedziela Adwentu – GAUDETE

15 grudnia 2019 r.

 1. Dziś niedziela Gaudete, Radujcie się , ponieważ Pan jest blisko. Ponadto rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje. Przewodnikiem po adwentowych drogach jest ks. Krzysztof Maj, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Cichobórzu. Plan
 3. Na Msze św. o Matce Bożej, zwane Roratami zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież w środy i soboty o godz. 17:00.
 4. Od jutra (16 grudnia) rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego.
 5. Nowenna do MBNP jak zwykle w środę o godz. 16:45.
 6. Chorych, oprócz tych do których jeździmy w Pierwszy Piątek, odwiedzimy w domach w piątek (20 grudnia) od 12.30. Adresy prosimy zgłaszać dzisiaj w zakrystii.
 7. Serdecznie dziękujemy za pracę przy parkingu. Pracowali ks. wikariusz, ks. Krzysztof Augustynek oraz Panowie z Łabuń: Kazimierz Bednarczuk, Marek Nowosad, Tomasz Mulawa, z Wierzbia Józef  Mozoła, z Barchaczowa: Władysław Flak, Mariusz Flak, Alfred Flak, Zbigniew Sztojko, Leszek Helman, Piotr Sitarski, Tomasz Helman, Andrzej Kapera, z Ruszowa: Stanisław Boć, Bogdan Szast, Piotr Waga, Stanisław Juśko z ciągnikiem ładowaczem. Dziękujemy także Państwu Turczynom za stabilizację parkingu profesjonalną zagęszczarką.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 150 zł. Sprzątali Państwo: Beata Gęborys, Teresa Jakubiak, Maria Synowiec, Mirosław Sokołowski, Grzegorz Synowiec. Do ofiary dołożyła się Pani Maria Gęborys.
 9. Przygotowując się do świat planujemy także dekoracje w kościele. Gdyby ktoś planował usunięcie drzewek choinkowych ze swoich posesji, prosimy o informację.  Osadzanie choinek planujemy na piątek o godz. 8:30. Do sprzątania świątyni przed świętami zapraszamy Państwa z rodzin: Teresy Bosiak, Moniki Krawczyk, Urszuli Płuzy, Stanisława Gomułki i Urszuli Kapłon oraz chętnych do pomocy – pracę rozpoczynamy o godz. 8:30.
 10. Wczoraj w prezbiterium przy Ołtarzu Pańskim już zrobiło się świątecznie, mamy nową wykładzinę.
 11. W zakrystii do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” i miesięcznik „Egzorcysta”, ścienne kalendarze Katolickiego Radia Zamość po 6 zł i książkowe kalendarze rolnicze w cenie 25 zł. Są też wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł. Kupując je symbolicznie zapraszamy potrzebujących do naszego stołu wigilijnego.
 12. Pasterz Diecezji stosownym dekretem zaprasza nas do odnowienia składu Rady Parafialnej. Prosimy o zgłaszanie osób, które postrzegamy jako odpowiednie do służenia radą i zaangażowaniem. Nazwiska kandydatów prosimy, by wrzucać na tacę w przyszła niedzielę. Wybory będą 5 stycznia.
 13. W ostatni czwartek, 12 grudnia swoje imieniny obchodził ks. kan. Aleksander, w modlitwie poprośmy o zdrowie i potrzebne łaski dla ks. seniora. Pod Twoją obronę…
 14. W tym tygodniu próg wieczności przekroczył: śp. Janusz Juś. Dobry Jezu…