29 grudnia 2019 r.

 1. Dziś święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami. Po Mszach św. jak przystało na rodzinę parafialną podzielimy się wspólnie opłatkiem i złożymy sobie życzenia.
 2. We wtorek, 31 grudnia, zakończenie Roku Pańskiego 2019. Po Mszy św. o godz. 17:00 Nabożeństwo Dziękczynno-Przebłagalne ze sprawozdaniem duszpastersko – ekonomicznym. Za udział w tym Nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Wszystkich tych, którzy chcieliby podziękować za odchodzący rok i prosić o potrzebne łaski na nadchodzące 12 miesięcy, zapraszamy do kościoła na Mszę św. o północy.
 3. W środę, 1 stycznia, Nowy Rok Pański 2020, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela, głównej Patronki naszej Diecezji. Porządek Mszy św. niedzielny. Nowenna do MB. Nieustającej Pomocy o godz. 16:45.
 4. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota. Msze św. w I Piątek o godz. 7:00,15:00 i 17:00. W Majdanie o godz. 16:00. Ze względu na wizytę duszpasterską odwiedzin chorych w tym miesiącu nie będzie.
 5. Za tydzień I Niedziela miesiąca po Mszy św. o godz.10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, po Eucharystii zmiana tajemnic różańcowych i podanie intencji na styczeń.
 6. „Bóg zapłać” za życzliwe przyjęcie po kolędzie w tym tygodniu, za transport księży i złożone ofiary na kościół i po kolędzie. Ofiary zbierane w czasie wizyty kolędowej przeznaczone będą na remont świątyni, tj. termomodernizację, ogrzewanie podłogowe i cel przykościelnych, z całkowitym odnowieniem, toaletami z wodą bieżącą… Termin realizacji projektu rozpocznie się już wiosną 2020. Porządek kolędy na następny tydzień.
 7. Ze względów na bezpieczeństwo, prosimy, aby nie zostawiać samochodów na rogu przy kościele. Można przecież zaparkować obok na parkingu.
 8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę – 80 zł. Sprzątali Państwo: Mariusz, Gabriel, Bogumiła, Amelia, Marcin Nowosadowie oraz Panie Maria Cyc i Beata Nowakowska.
 9. Za tydzień do sprzątania świątyni zapraszamy Państwa z rodzin: Waldemara Krupy, Zdzisława Zwolana, Jana Zwolana, Stanisława Kiszki i Krzysztofa Kiszki.
 10. Przypominamy o wyborach do Rady Parafialnej. Głosowanie odbędzie się za tydzień 5 stycznia.
 11. Już dzisiaj w imieniu własnym a także współorganizatorów: Wójta Gminy Łabunie oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Łabunie zapraszamy 6 stycznia (przyszły wtorek) na Orszak Trzech Króli. Te „uliczne jasełka” rozpoczną się w południe od Mszy św., a następnie przejdziemy ulicami Łabuń.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Egzorcysty”.
 13. W tym tygodniu próg wieczności przekroczył śp. Janusz Bartoszek z Łabuniek. Dobry Jezu…

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
30 XII 2019 r. – 7 I 2020 r.

Poniedziałek, 30 XII 2019

Od godz. 8.30 – Łabuńki Centralka
lewa i prawa strona od szosy głównej i w kierunku Jarosławca

Od godz. 8.30 – Łabuńki Pierwsze
droga do Barchaczowa po obu stronach od szosy głównej i do Barchaczowa

Wtorek, 31 XII 2019

Od godz. 8.30 – Łabunie
ul. Zamojska od Pana Aleksandra Zasuwy w kierunku Zamościa,
a potem od Pani Janiny Nowak do ul. Krótkiej

Od godz. 8.30 – Łabunie
ul. Górna i Polna

Czwartek, 2 I 2020

Od godz. 8.30 – Łabunie
ul. Zamojska / strona cmentarza /
od Pana Leszka Szewczuka i od Pana Marka Semczuka

Od godz. 8.30 – Ruszów Stara Wieś
od strony Łabuń

Od godz. 15.00 – Łabunie
Bloki nauczycielskie 

Od godz. 15.00 – Łabunie
ul. Zamojska , jeden ksiądz od strony szkoły do poczty
a następnie od ul. Lipskiej do Kościelnej

Piątek, 3 I 2020
Od godz. 8.30 – Łabuńki Pierwsze
Stara Wieś od Państwa Podobów

Od godz. 8.30 – Łabuńki Pierwsze
za CPN, Sośnina od Państwa Fusiarzów

Sobota, 4 I 2020

Od godz. 8.30 – Majdan Ruszowski
jeden ksiądz od Łabuń
a drugi najpierw Namule a potem od Rachodoszcz

Wtorek, 7 I 2020

Od godz. 15.00 – Łabunie
ul. Osiedlowa od Pana Jerzego Pilipczuka po obu stronach, bloki i Policja

Od godz.15.00 – Łabunie
ul. Długa i Leśna