IV Niedzieli Wielkiego Postu, 22 marca 2020 r.

1.       Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Niedzieli Radości „Laetare”. Gorzkie Żale dzisiaj jak zawsze po Mszy św. o godz. 10.00.

2.       W związku ze szczególną sytuacją od 20 marca wprowadziliśmy aż do odwołania następujące zmiany: będzie tylko jedna Msza św. o godz. 17:00 we wszystkich intencjach na dany dzień powszedni (nie będzie Mszy św. rano). W piątki Nabożeństwo Drogi Krzyżowej tylko o godz. 16. 30 a po nim Msza św. Zawieszamy Mszę św. i nabożeństwa w kaplicy. Bez zmian pozostaje w dni powszednie od godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania. Dołóżmy wszelkich starań w dopełnieniu przepisów władz państwowych i kościelnych regulujących sposób życia w „nowej rzeczywistości”. Uczestnicząc w liturgii w kościele zwróćmy uwagę na innych, zachowując od nich bezpieczną odległość. Przypominamy o tym, że nie całujemy stuły, znak pokoju przekazujemy tylko przez skinienie głową. Zachęcamy do korzystania z codziennej Mszy św. transmitowanej przez liczne media. Znajdźmy czas na rodzinną modlitwę o godz. 20:30.

3.       W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we wtorek, 24 marca obchodzimy Dzień Misjonarzy Męczenników. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie i poście za misje; w środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy. Deklaracje można wziąć z bocznych ołtarzy. W środę także obchodzić będziemy 28. rocznicę powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W czwartek, 26 marca, w liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra przypada Dzień Modlitw za Więźniów.

4.       Nowenna do MBNP jak zawsze w środę o godz. 16:45.

5.       Za tydzień V Niedziela Wielkiego Postu – tzw. Niedziela Czarna. Początek Czasu Męki Pańskiej.

6.       Serdeczne dziękujemy za pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Pracowali Panowie: Markowi Nowosadowi, Józefowi Mozole, Kazimierzowi Bednarczukowi i Mariuszowi Słupskiemu oraz Romanowi Kani.

7.       Dziękujemy za dary na kuchnię plebanii członkom Wspólnoty „Galilea” oraz pozostałym ofiarodawcom.

8.       „Bóg zapłać” za ofiarę 100 zł od Koła Różańcowego z Łabuń Pani Heleny Sokołowskiej na Kwiaty do Grobu Bożego.

9.        Dziękujemy za dary na jałmużnę wielkopostną. Warto pomagać. Przekazaliśmy już dwa worki darów ks. Andrzejowi Kwiczale do parafii rzymskokatolickiej w Maniewiczach na Ukrainie.

10.  Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Sylwester Indyk, par. tut. i Aleksandra Zaciera, par. pw. Świętej Trójcy w Komarowie, zapowiedź II.

11.  Za zakrystii możemy nabyć bieżący numer tygodnika katolickiego „Niedziela” i miesięcznik „Egzorcysta”.

12.  Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecajmy siebie, nasze rodziny, służby medyczne oraz wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Szczególnie prośmy o zdrowie dla ks. kan. Aleksandra i ks. wikariusza Krzysztofa. Pod Twoją obronę…