7 czerwca 2020 r.

1.     Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

2.     Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 10.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.     W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W kościele nabożeństwa odprawiane będą codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00,
a w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00.

4.     We wtorek zapraszam na Nowennę do św. Antoniego a w środę Nowennę do MBNP – o godz. 17:45.

5.     Mszą św. o 18:00 rozpocznie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci z kl. 3 będzie w najbliższy wtorek (9 czerwca). Obecność obowiązkowa.

6.     Spotkanie rady parafialnej także we wtorek po Mszy św. Zapraszam.

7.     W środę (4 czerwca) na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszam kandydatów do bierzmowania, po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

8.     W czwartek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Procesja będzie w tradycyjnej formie do czterech ołtarzy po ul. Kościelnej. Pamiętajmy o obowiązujących przepisach państwowych dotyczących maseczek i 2 metrowego odstępu.

9.     W piątek, 12 czerwca, wspominamy bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego i bł. Stanisława Starowieyskiego, męczenników czasu II wojny światowej, związanych z Diecezją Zamojsko-Lubaczowską.

10.  Zbiórka dla chętnych ministrantów w sobotę o godz. 10:00.

11.  W sobotę, 13 czerwca wspominamy św. Antoniego Padewskiego. Odpust ku czci naszego orędownika u Boga w niedzielę, 14 czerwca. Sumie odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Jarosław Pukaluk. Taca z odpustu przeznaczona będzie na remont kościoła.

12.  Taca z odpustu to 5152 zł i 6068 zł na utrzymanie cmentarza. „Bóg zapłać”.  

13.  Serdecznie dziękuję Paniom za piękną pracę przy kwiatach a Panom Józefowi, Kazimierzowi, Markowi Mariuszowi i Piotrowi za pracę przy brukowaniu tarasu i ogrodu. Niech Dobry Bóg wszystkim wynagrodzi łaskami.

14.  Serdecznie dziękuję za wpłaty na remont kościoła: 500 zł ofiara bezimienna z ul. Kościelnej, 100 zł z ul. Armii Krajowej, 100 zł z ofiara bezimienna Łabuń oraz 200, 150 i 50 zł również ofiary bezimienne oraz 100 zł od rodziny Państwa Schabów.

15.  Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną przy tej okazji ofiarę w kwocie 100 zł. Sprzątały Panie: Marzena Kitka i Barbara Wiater oraz Dawid, Dominik i Mikołaj Wiatrowie. Do ofiary dołożyły się Państwo: Zofia Kozyrska, Stanisław Pilip, Alicja Wolska, Teresa Wiater i Zofia Mazur.

16.  W przyszłą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy Państwa z rodzin: Heleny Słupskiej, Kazimierza Radlińskiego, Urszuli Hubali, Agnieszki Wiater, Zenona Wiatra i Agnieszki Topolskiej.

17.  Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Rafał Karol Noworyta, par. MB Różańcowej w Chrzanowie i Iwona Zakrzewska, par. tut. Zapowiedź I.

Bartosz Tadeusz Kołodziej, par. św. Józefa Pelczara z Rzeszowa i Anna Marzena Waga, par. tut. Zapowiedź I.

18.  Organizatorzy I Motocyklowego Rajdu po Roztoczu pod nazwą „Ojczyzna to pamięć i groby – przez historię na motocyklu” zapraszają do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Zapisy tylko do dzisiaj. Zainteresowanych odsyłam do Pana Piotra Rypiny.

19.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer „Niedzieli”.

20.  W ubiegłym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Krystyna Turczyn z Wierzbia oraz śp. Michał Schab z Łabuń. Dobry Jezu…

21.           Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecajmy siebie, nasze rodziny, służby medyczne, wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Szczególnie prośmy o zdrowie dla wszystkich zakażonych koronawirusem. Matko Boża Szkaplerzna – Wstawiaj się za nami! Uzdrowienie chorych – Módl się za nami! Św. Dominiku – Módl się za nami! Św. Antoni – Módl się za nami!

Dobrego tygodnia!

Z modlitewną pamięcią

Proboszcz